Zvanična Facebook strana knjige
Ciganske Karte u novom svetlu - Vesna Balaban & Žel El --- cena 15 evra

Narudžbine na tel +381 60 397 4 777 ili na mail forum@zvezdavodilja.com

Stranice: [1]
  Štampaj  
Autor Tema: Fortuna I Njeno Dostojanstvo  (Pročitano 4456 puta)
Žel El
Administrator

Karma +213/-10
Van mreže Van mreže

« poslato: 04. Септембар 2008. 22:52:16 »

O Tački fortune, i kako je izračunati, po danu i po noći

PTOLOMEJ ne razmatra druge planete, već samo još Tačku fortune, koja se crta ovako: <g); ona nema aspekte, ali bilo koja planeta baca svoj aspekt na nju.

Najveća upotreba njena, o kojoj sam čitao ili sam je pronašao, jeste sledeća. 

Ako otkrijemo da je dobro postavljena na Nebu, u dobroj kući, ili u dobrom aspektu sa dobrom planetom, prosuđujemo da bogatstvo ili imovina osobe koja postavlja pitanje odgovaraju njenoj snazi, tj. ako je dobro postavljena, ili na uglu, ili u onim znacima u kojima je srećna, sudimo da je imovina osobe koja postavlja pitanje solidna i čvrsta, ako je Fortuna drugačije postavljena, činimo suprotno.

Način da se, i po danu i po noći. izračunaje sledeći:

Prvo, uzmi u obzir znak, stepen i minut Meseca.

Drugo, znak, stepen i minut Sunca.

Treće, oduzmi položaj Sunca od Meseca. tako što ćeš dodati dvanaest znakova Mesecu, ako to drugačije ne možeš uraditi;

Ono što ostane sačuvaj i dodaj znaku i stepenu Ascendenta; ako zbir iznosi više od dvanaest znakova, odbij dvanaest, i koliko ti znakova, stepeni i minuta ostane, neka tu bude tvoja Tačka fortune.

Na primer, u našem trenutnom horoskopu:

Mesec je na 21.18 Device, ili nakon 5 znakova, na 21. stepenu i 18 minuta Device.
Sunce je na 0 znakova, 4 stepena i 18 minuta Ovna.

Postavi ih zajedno ovako:

položaj Meseca   05z 21s 18m
     položaj Sunca           00z 04s 18m

Oduzimam Sunce od Meseca ovako: počinjem od minuta. 18 minuta manje 18 minuta, ostaje ništa.
Zatim oduzimam stepene, 4 stepena oduzeto od 21, ostaje 17 stepeni.

Potom 0 znakova od 5, ostaje 5 znakova. Sve zajedno, ostaje znakova i stepeni kako sledi:
5z 17s00m Na ovih 5 znakova 17 stepeni dodajem znak Ascendenta koji je 4 znaka, 23 stepena, 27 minuta, ili 23.27 Lava.

Zatim je to ovako:    znak     step.     min.
                                        05       17         00        udaljenost Sunca od Meseca
                                        04       23     27         znaci i stepeni Ascendenta

Sabrani zajedno daju: 10.10.27
Tj. 10 znakova, 10 stepeni i 27 minuta, što ti govori da, nakon deset znakova brojeći od Ovna, moraš postaviti Fortunu. Tj. na 10 stepeni i 27 minuta Vodolije, jer Ovan, Bik, Blizanci, Rak, Lav, Devica, Vaga, Škorpija, Strelac, Jarac su deset znakova, a Vodolija je jedanaesti po redu.

Bez obzira na to da li je tvoj horoskop dnevni ili noćni, sledi ovaj metod; jer, koliko je stepeni Sunce udaljeno od Meseca, toliko je i Fortuna od Ascendenta; ali, pošto to možda neće biti potpuno shvaćeno od strane svakog učenika odmah, neka sledi ovo opšte pravilo, koje će ga bolje usmeriti.

Ako se Tačka fortune računa tokom mladog Meseca, biće na Ascendentu. Nakon prve četvrti, u četvrtoj kući. Nakon punog Meseca, u sedmoj kući. Nakon poslednje četvrti, u desetoj kući.
Nakon promene, a pre prve četvrti, uvek ćeš je imati u prvoj, drugoj ili trećoj kući. Nakon prve četvrti, do punog Meseca, u četvrtoj, petoj ili šestoj kući. Nakon punog Meseca, do poslednje četvrti, u sedmoj, osmoj ili devetoj kući. Nakon poslednje četvrti, bilo u desetoj, jedanaestoj ili dvanaestoj kući. Dakle, ako učenik pogreši, preko ovog metoda može lako uvideti svoju grešku; uvek imajući na umu da što više dana prode od promene ili četvrti, itd, to će Fortuna biti udaljenija od prethodnog ugla.

Neki su običavali da računaju Fortunu po noći od Meseca do Sunca; a ako to radiš. onda moraš na prvo mesto staviti položaj Sunca. pa dodati Ascendent kao po prethodnom metodu. Ptolomej, i po danu i po noći, računa kao štoje gore upućeno, a sa njim se svi praktikanti do danas slažu.

Sledi tabela uz čiju pomoć možeš ispitati snagu Fortune u bilo kom horoskopu koji napraviš.

Postoje mnoge druge Tačke koje su Arabljani često spominjali u svojim pisanim delima, a koje vrlo malo koristimo u ovom dobu. Ja ću, kako se prilika ukaže, učiti kako se pronalaze i šta oni kažu da one znače: ponekad Fortuna ima značenje života. a ponekad bolesti; i to ću povremeno podučavati, kako se javi tema i prilika, držeći se istinskih opservacija Drevnih. Ali, manje sam zadovoljan s istinskim uticajem Fortune; nameravam da se nakon ovoga pomučim i objavim svoje namere.

Sačuvana

Ko voli, nek izvoli... upoznavanje je besplatno.. :)))
UltimaN
Admin

Karma +230/-5
Van mreže Van mreže

Tradicionalista

« Odgovor #1 poslato: 20. Новембар 2008. 20:58:32 »

Kada je u nekom dostojanstvu ima značenje života, kada je u nekoj debilitaciji onda bolesti. Ovo generalno važi i za sve planete.
Sačuvana
Kardinal
Učenik
*

Karma +62/-7
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 06. Децембар 2008. 16:22:49 »

Ulti, a daj mi reci da li se gleda konjukcija fixne zvijezde sa fortunom ? Ili recimo aspekti sa fortunom ?
Sačuvana

još smišljam
UltimaN
Admin

Karma +230/-5
Van mreže Van mreže

Tradicionalista

« Odgovor #3 poslato: 06. Децембар 2008. 22:02:09 »

Konjunkcije se gledaju obavezno bilo sa fiksnim zvezdama bilo sa planetama. A ostali aspekti samo sa planetama. Posmatraj fortunu kao podznak i tako je tumači...
Sačuvana
Almsivi
Spoznaj Sebe !
Učitelj

Karma +229/-19
Van mreže Van mreže

:)

« Odgovor #4 poslato: 06. Децембар 2008. 23:24:24 »

Deluje li uopste fortuna? :) I kako?
Sačuvana

Sposobnost da se preuzme ili odobri (dozvoli dopusti) bivstvo verovatno je najveća ljudska vrlina. Čak je važnije biti sposoban dozvoliti drugim ljudima da imaju bivstvo, nego biti sposoban sam ga preuzeti.
*bivstvo je stanje postojanja, znaci - postojati.
UltimaN
Admin

Karma +230/-5
Van mreže Van mreže

Tradicionalista

« Odgovor #5 poslato: 07. Децембар 2008. 19:53:04 »

Sama po sebi ne radi baš ništa, ali ako se na njoj nađe neka planeta (ili srećna fiksna zvezda) ili pravi harmoničan aspekt sa njom (a da pri tome nisu u pitanju Mars ili Saturn) generalno ukazuje na neku sreću u životu (ne obavezno materijalno). Sa druge strane ako je u Aspektu sa Saturnom ili Marsom, ili možda sa Algolom, to je onda tačka nesreće. Problemi sa zdravljem, gubitak, siromaštvo, beda itd...
Sačuvana
Almsivi
Spoznaj Sebe !
Učitelj

Karma +229/-19
Van mreže Van mreže

:)

« Odgovor #6 poslato: 07. Децембар 2008. 21:36:45 »

Hvala za opis UltimaN. :) Mislim da ce koristiti.
Sačuvana

Sposobnost da se preuzme ili odobri (dozvoli dopusti) bivstvo verovatno je najveća ljudska vrlina. Čak je važnije biti sposoban dozvoliti drugim ljudima da imaju bivstvo, nego biti sposoban sam ga preuzeti.
*bivstvo je stanje postojanja, znaci - postojati.
Vilenija
Profesor

Karma +309/-5
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 05. Јануар 2009. 00:26:13 »

uh, meni je ta fortuna u jarcu (lose), na vrhu V polja (nije toliko lose), ali u opoziciji sa suncem (vrh XI) i kvadratu sa jupiterom (VIII polje)
Sačuvana

UltimaN
Admin

Karma +230/-5
Van mreže Van mreže

Tradicionalista

« Odgovor #8 poslato: 05. Јануар 2009. 00:33:11 »

Ne mislim da su ti ta opozicija sa Suncem ili kvadrat sa Jupiterom uopšte loši.... I meni fortuna pravi kvadrat sa Suncem ali kroz život me zaista prati puno sreće (u smislu da se na sreću provučem ili da na kraju sve ispadne onako kako treba).
Sačuvana
Vilenija
Profesor

Karma +309/-5
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 05. Јануар 2009. 01:56:11 »

tesko da je u pitanju "srecna fortuna" u jarcu
Sačuvana

UltimaN
Admin

Karma +230/-5
Van mreže Van mreže

Tradicionalista

« Odgovor #10 poslato: 05. Јануар 2009. 02:50:47 »

Ok, u Jarcu jeste depresivna, ja imam tu sreću da je u Strelcu (al na žalost u trećoj kući:(), ja sam ipak komentarisao asprekte sa Suncem i Jupiterom :)
Sačuvana
Marsovka
Učenik
*

Karma +25/-2
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 08. Фебруар 2009. 11:32:44 »

Konjunkcije se gledaju obavezno bilo sa fiksnim zvezdama bilo sa planetama. A ostali aspekti samo sa planetama. Posmatraj fortunu kao podznak i tako je tumači...

Na sta tacno mislis kad kazes da fortunu treba posmatrati i tumaciti kao podznak?
Sačuvana
Supernova
Učenik
*

Karma +99/-3
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 08. Фебруар 2009. 12:04:33 »

Arapske tačke, pa tako i fortuna, tumače se tako što se horoskop okrene da tačka fortune pada na asc, pa se onda gleda njen dispozitor i njegovi aspekti, kao i raspored kuća u odnosu na ovu tačku.
Sačuvana
Kocka je bacena
Učenik
*

Karma +66/-4
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 13. Март 2009. 20:21:18 »

ako cemo po ovoj tabeli moja Fortuna ima -12 bodova  smijeh!tacno sam znala da nemam srece u zvotu  kezz
« Poslednja izmena: 13. Март 2009. 20:21:48 Kocka je bacena » Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

forum@zvezdavodilja.com