Ime u horoskopu

<< < (8/17) > >>

Nox:
Ako je ascendent inkarnacija, sudbina i postojanje samo po sebi, onda je treca kuca ime tog trojstva.Ono je nas brat ili sestra i sudbinu njegovu delimo sa njim.Treca kuca je svakako licno vezana za nas i uvek predstavlja nase drugo ja(brat blizanac).Na osnovi imena numerolog otkriva tajnu trece kuce.
Ime je veoma vazno. Ono „overava“ sudbinu koju smo samim trenutkom rodjenja (prvom kucom) dobili.Ta overa se vrsi u kuci „dvojnika“, „brata Blizanca“, ili jednostavno trecoj kuci.Zato je samo ime najcesce signifikovano tom kucom, odnosno planetom koja se nalazi u trecoj kuci, njenim vladarem ili samim merkurom. ......A.Imsiragic

Sunce:

Adam, Anastazija, Andreja, Avram, Baltazar, Bogdan, Borislav, Bosiljka, Branislav, Bratislav, Budimir, Caslav, Cira, Danijel, Danijela, Danilo, Despot, Dobrosav, Dragoslav, Dragoslava, Dusan, Elena, Ema, Goran, Gordana, Helian, Imela, Istvan, Jakob, Jakov, Jaroslav, Jasenka, Jasna, Jelena, Karlina, Karlo, Karolina, Klara, Kruna, Krunislav, Lea, Lenka, Marta, Mihaela, Mihajlo, Milisav, Milos, Mirela, Miroslav, Momir, Nedeljko, Neven, Nevenka, Ognjen, Olga, Oliver, Olja, Prvoslav, Ranko, Reks, Roksanda, Silvana, Silvija, Slaven, Slavica, Slavisa, Slavko, Stanislav, Stefan, Stevan, Stjepan, Suncica, Svanimir, Sveta, Svetlana, Svetomir, Svetozar, Scepan, Sarlota, Tereza, Tomislav, Toplica, Una, Valerija, Vartolomej, Vasilije, Vekoslav, Venceslav, Veroslav, Vid, Vidoje, Vidan, Vidosav, Vidoslav, Vidoslava, Viseslav, Vitomir, Vlada, Vladimir, Vladislav, Vlajko, Vlasta, Vlastimir, Vojislav, Vukoslav, Vukoslava, Zdravko, Zlatan, Zlatko, Zoe, Zoja, Zoran, Zorica, Zivadin, Zivana, Zivko, Zivojin, Zivorad.

Mesec:

Agata, Analuna, Belka, Blaga, Dijana, Dragoslav, Dragoslava, Dusan, Dusica, Eva, Gabrijela, Ines, Izvorinka, Katica, Margarita, Miomir, Natasa, Natasja, Nikola, Rodoljub, Sanja, Selena, Snezana, Spomenka, Srebrenka, Suzana, Tamara, Tijana, Valentina,Vukomil, Zelimir, Zeljana, Zeljko.

Merkur:

Adam, Aleksandar, Angelina, Bratislav, Dejan, Desanka, Emil, Emilija,, Gligorije, Gorica, Janja, Jovica, Kazimir, Lidija, Maja, Malisa, Melisa, Paola, Pavle, Rada, Rade, Slavisa, Sredoje, Todor, Vukobrat, Zivorad.

Venera:

Alen, Biljana, Bogoljub, Borimir, Bozimir, Budimir, Cveta, Cvijetin, Cedomir, Damir, Danica, Darinka, Darko, David, Dimitrije, Divna, Dmitar, Dragan, Dragana, Draginja, Dragisa, Dragovan, Dragutin, Drazen, Hana, Haris, Irina, Isak, Isidor, Jevrem, Jevrosima, Karolina, Karlina, Kazimir, Krstimir, Ksenija, Lada, Lenka, Lepa, Leposava, Ljiljana, Ljuba, Ljubica, Ljubisa, Ljubivoje,, Maja, Matija,, Mila, Milan, Milanka, Milena, Mileta, Mileva, Milica, Milija, Milisav, Milivoje, Milja, Milovan, Milun, Miomir, Mirko, Miroljub, Miroslav, Mitar, Mladen, Monika, Negomir, Nela, Neven, Nevenka, Obrad, Pamela, Paraskeva, Perko, Petko, Predrag, Radovan, Radovanka, Ratomir, Rodoljub, Ruzica, Sladjan, Sladjana, Slavica, Srbimir, Srboljub, Sreten, Svanimir, Svetomir, Sarlota, Trivun, Ubavka, Vedrana, Veroljub, Veselin, Vesna, Violeta, Visnja, Vitomir, Vladimir, Vlastimir, Vukodrag, Zvonimir, Zelimir.

Mars:

Aleksandar, Anamarija, Andreja, Arsenije, Bojan, Boris, Borislav, Borivoje, Borko, Branislav, Branka, Branko, Dalibor, Davor, Despot, Djordje, Emir, Ervin, Gvozden, Ignjat, Ivica, Jara, Jaroslav, Jelica, Krstivoje, Ljubivoje, Marija, Marijana, Marko, Marta, Martin, Martina, Milivoje, Mirjana, Momcilo, Mrgud, Nebojsa, Ognjen, Oskar, Ostoja, Rade, Ratko, Ratomir, Romana, Rumenka, Serafim, Srdjan, Stana, Stanoje, Stojadin, Stojan, Valerija, Vartolomej, Velibor, Velizar, Veronika, Viktor, Viktorija, Vojin, Vojislav, Zoran, Zorica.

Jupiter:

Aleksandar, Aleksije, Alisa, Ana, Analuna, Anamarija, Andjela, Andjelko, Bogdan, Bogoljub, Bozidar, Dalibor, Dobrica, Dobrila, Dobrinka, Dobrosav, Dubravka, Elizabeta, Ema, Ervin, Filip, Gavrilo, Gojko, Igor, Ilija, Ines, Ivan, Ivana, Ivanka, Jagoda, Jagos, Jan, Jana, Jasmina, Javorka, Jefimija, Jelisaveta, Josip. Jovan, Jovana, Jovica, Jozef, Jugoslav, Katarina, Katica, Lazar, Maksim, Marijana, Matija, Mihaela, Mihajlo, Nada, Nadezda, Najdan, Novica, Oskar, Pantelija, Rastko, Sara, Sava, Sinisa, Sofija, Sonja, Spasen, Spasoje, Srecko, Tadija, Teodora, Todor, Tomislav, Vanja, Vasilije, Velibor, Velika, Velinka, Velja, Vera, Veronika, Veroslav, Viktor, Viseslav, Žana, Žarko.

Saturn:

Amos, Artur, Bosko, Branka, Branko, Damir, Danijel, Danijela, Danilo, Darko, Dmitar, Dusica, Djordje, Djuradj, Djurdja, Časlav, Elizabeta, Emina, Galja, Goran, Gordana, Gorica, Gradimir, Haris, Igor, Irena, Jelisaveta, Julija, Kamenko, Karadjordje, Klaudija, Klaudije, Konstantin, Kornelije,Kosana, Kosara, Kosta, Krstimir, Krstivoje, Melanija, Mitar, Momir, Monika, Nemanja, Nikola, Ostoja, Pera, Perko, Petar, Petra, Piroska, Rados, Sima, Simeon, Snezana, Srba,, Srbimir, Srboljub, Stanisa, Stanislav, Stanko, Strahinja, Tanja, Tatjana, Tihomir, Tijana, Tomislav, Tugomir, Tvrtko, Ugljesa, Vekoslav, Vujadin, Vuk, Vukasin, Vukobrat, Vukodrag, Vukomil, Vukoslav, Vukoslava, Vuksan, Zagorka, Zvonimir.

Uran:

Barbara, Davor, Despot, Ferenc, Franjo, Frenki, Gari, Nenad, Obren, Perun, Relja, Slaven, Slobodan, Velizar.

Neptun:

Anastazija, Andjela, Andjelko, Angelina, Atanasije, Baltazar, Bogoljub, Bozidar, Bozimir, Elizabeta, Emil, Emilija, Ester, Gabrijela, Hristina, Igor, Ilija, Jadranko, Jadranka, Jordan, Lazar, Maja, Marin, Marinko, Marina, Pantelija, Rajka, Rajko, Rista, Sanja, Sava, Simonida, Snezana, Stela, Suzana, Tanja, Tasa, Tatjana, Tea, Vera, Veroljub, Zvezdana.

Pluton:

Anastazija, Gruja, Ognjen, Renata, Ugljesa.

http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/archive/index.php?t-1767.html

Миша:
A čemu služi ovaj link na kraju? Nisi povezala izvor spiska već celu stranu sa svim svačim. :)

Snesk@:
  Ta mi je podjela nemoguca, iskljuciva i kako se moze ime povezivati sa planetama?! Planete mogu oznacavati lice, skupinu ljudi, objekte, nesto oko cega se vrsi neka radnja, iliti istu simbolizuje. Takodje bi se u tom se slucaju iskljucio sistem pracenja 3.kuce kao simbolike imena.  krijem:! Kako da vidim dakle u tvom horoskopu, kako se zoves, ako ne pratim 3.kucu i njenog regenta, dalje gdje se nalazi, koje aspekte prati. A ovim njegovim postavkama on je ime, apriori, odredio. E to je vise nego nemoguce... sunny:!

Nox:
ajde da i ja probam...

Ines je žensko ime, koje u Hrvatskoj većinom nalazimo među Hrvatima te manje među Srbima. Značenje imena dolazi od španjolskog Ines od lat, Agnes. Agnesa. Ines je vrlo popularno ime, među prvih sto ženskih imena u Hrvatskoj, gdje danas živi preko šesto tisuća ovakih imenjaka. Slična imena i nadimci: Ineska, Ina, Inela, Inka.

Najviše imenjaka nalazimo među tinejdžerima, a najmanje među osobama u šezdesetim godinama. Najčešći horoskopski znak ovog imena je vaga, a kineskom horoskopu zmaj. Osobe s imenom Ines najviše vole skijanje. - djevica-vaga...al treca dekada tako da skoro pa i jesam vaga :D! skijanje mi je cudo,skoro pa sam ko Janica! cestitam:!

http://www.imehrvatsko.net/

INES- je žensko ime u hrvatskoj, talijanskoj i španjolskoj verziji .U drugim jezicima nalazimo ga kao Ines (sa akcentom na e), Inessa, Inez... Ines dolazi od latiniziranog oblika grčkog imena hagne, izvedenog iz grčke riječi hagnos, što odgovara današnjem imenu Agnes, a znači: djevičanski, čist, nevin. Španjolsko značenje imena Ines je uljudna.

e ovako...treca kuca mi pocinje u strijelcu sto znaci da imam internacionalno ime!nalazi se na 18 53' strijelca-stupanj blizanaca (nije za zanemarit da mi IX kuca pocinje u bliz. to samo pojacava lajavost, ucenje stranih jezika i kontakt sa inostranstvom), Me otisao u XI kucu u znak djevice sto objasnjava znacenje imena-cista,nevina..hm...;) ali ne bi zanemarila ni I polje...ono pocinje u vagi pa zato ljudi mogu misliti da sam i uljudna! :D! e da...Ma se nalazi na 16 44' strijelca sto bi objasnilo moj optimizam,zelju za akcijom i nekad "muski" nacin razmisljanja :D!

Nox:
sad vidim odgovore!Misa tako stavljam na drugi forum pa nikad nije bila frka-budem ispravila!:)

Dream shvacam sta zelis rec,ovo je samo povezivanje imena sa planetom!htjela sam samo navesti dodatno tumacenje...jer je kod mene i So i Me u znaku djevice tako da mi ovo ime skroz odgovara!

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana