Zvanična Facebook strana knjige
Ciganske Karte u novom svetlu - Vesna Balaban & Žel El --- cena 15 evra

Narudžbine na tel +381 60 397 4 777 ili na mail forum@zvezdavodilja.com

Stranice: [1]
  Štampaj  
Autor Tema: Bajalice, čaranja i sl...  (Pročitano 6439 puta)
UltimaN
Admin

Karma +230/-5
Van mreže Van mreže

Tradicionalista

« poslato: 15. Септембар 2009. 15:39:24 »

Čitah na jednom drugom forumu temu o bajalicama, pa rekoh aj i ovde da otvorim temu o istim. Da li znate neku bajalicu, nekoga ko baje, nekoga kome je bajalica pomogla, da li ste vi imali iskustva sa tim i sl...?

Od ljudi koje poznajem, jedino je moj otac prošao kroz takav tretman. Njemu je neka vračara obajala bradavicu na ruci, pri tome je koristila zrno pasulja, nešto mrmljala, pasulj posle zavezala u papir i rekla mom ocu da ga baci u bunar iz kojeg više niko ne pije vodu. Moj otac je tako i uradio i bradavica je nestala.

Meni su skoro gasili ugljevlje, da se vidi koje mi to osobe žele zlo (postoji i još jedna metoda koja se zove gašenje ugljevlja zarad teranja bolesti i uroka). Procedura je sledeća: Potrebne su vam mašice (ne znam da li je to standardni termin za pomenuto alat pošto ja znam da ih tako zovu u Hercegovini, u pitanju je nešto kao ogromna pinceta). Osoba koja vam gasi ugljevlje nešto obaje, zatim mašice stavi na pod i vi treba da ih preskočite. Zatim pomislite na 5 osoba koje vas interesuju, i za svaku osobu se baci užareno parče drveta u vatru. Bitan je redosled, tj prva osoba je prvo parče, druga drugo itd... Ukoliko parče potone, ta osoba vam ne misli dobro. Meni je ostalo da pliva samo jedno parče... :( Posle se nešto radi i sa tom vodom u koju su se ubacivali ti parčići.

Imate li vi neka iskustva?

Evo npr bajalica za decu koja ne mogu da spavaju noću ili se trzaju u snu:

"Meseče bajni!
Zvezdice jasne!
Sunašce zlatno!
Siđite s neba na zemlju i umijte vodicom (ime)
te mu i zdravlje dajte!"
Sačuvana
Billy
Učitelj

Karma +318/-6
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 16. Септембар 2009. 13:28:33 »

Moj otac je rodom iz Hercegovine i pričao mi je da se to često radi deci,mislim na to gašenje ugljevlja. Kada dete ne može mirno da spava ili plače non stop bez posebnog razloga,onda se skupe babe iz sela i baš tim mašicama vade užareno drvo i gase ga u vodi,u nameri da otkriju ko je urekao dete. Živa istina! I kažu da nema omaške.Kada drvo potone i ukaže na osobu kojoj su to drvo namenili,ispostavi se da je ta osoba zaista "nanela zlo" detetu.
Sačuvana

Veronica
Učenik
*

Karma +8/-0
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 16. Септембар 2009. 14:56:36 »

jao billy to me podsetilo na moju babu tako je ona gasila taj ugljen u vodi kad sam bila malo bas tako jao kad se setim  devojcica

ipak ja nezelim toliko da verujem u to jer smatram da ako je covek jak duhom i verom da nemoze nista da mu se desi po pitanju toga zavisi u kakvoj okolini odrastes zivis i koliko si lakovjeran da podlegnes takvim pricama to je neko moje misljenje
Sačuvana

Billy
Učitelj

Karma +318/-6
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 16. Септембар 2009. 15:02:11 »

Pa recimo da je i moje mišljenje bilo takvo.Ali sam onda upoznao par ljudi koji nisu verovali nikad u takve stvari,bili jaki duhom,a ipak su se našli u neobranom grožđu. E posle toga,ne znam šta da mislim...
Sačuvana

Almsivi
Spoznaj Sebe !
Učitelj

Karma +229/-19
Van mreže Van mreže

:)

« Odgovor #4 poslato: 16. Септембар 2009. 15:07:20 »

Ovakvo nesto nisam nikad ni video ni iskusio. :)
Sačuvana

Sposobnost da se preuzme ili odobri (dozvoli dopusti) bivstvo verovatno je najveća ljudska vrlina. Čak je važnije biti sposoban dozvoliti drugim ljudima da imaju bivstvo, nego biti sposoban sam ga preuzeti.
*bivstvo je stanje postojanja, znaci - postojati.
Veronica
Učenik
*

Karma +8/-0
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 16. Септембар 2009. 15:16:59 »

nikad neznas na koga mozes da naletis u zivotu mozes samo da pokusas da budes oprezan i da dobro otvoris oci i usi ... kad cujemo tako neke stvari i na sta su ljudi sve spremni bude mi muka da se neboje boga i kako ocekuju onda da im bude dobro u zivotu i ko im daje pravo da rade takve stvari ... hvala bogu da nikad nisam imala posla sa takvim ljudima 
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

forum@zvezdavodilja.com