Aspekti Mjeseca

(1/17) > >>

mary:
Aspekti Meseca u natalnoj karti

Aspekti sa Suncem

Sunce daje svetlost i energiju Mesecu i u skladnom aspektu Mesec se uvek oseća sretno, to je topao dom, dobra vitalnost. Majka je organizator, sposobna je za stvaranje života, ovo je dobar aspekat za plodnost, stvaranje jer su IV i V zajedno slika nastanka, samog začeća. Život je lep, sređen, udoban, sretan.
U negativnom aspektu osoba je odvojena od onoga što voli. Roditelji su obično veoma različiti, veoma suprotni, moguće je i da se ne razvedu ali ova osoba u sebi nosi nesklad koji među njima oduvek postoji. Nedovoljno je bliska sa ocem, potrebno je više njegove ljubavi. Ostatak se može nadoknaditi kroz ličnu kreativnost, kroz rad.
Negativno položeni Mesec i Sunce daju nedostatak energije, osećaj nevoljenosti, potrebno je da ova osoba jasno zna šta želi i da to lagano stvara ulaganjem sopstvene energije.

Aspekti sa Merkurom

Ovaj aspekat je vezan za psihološki i mentalni nivo.
Dobar odnos daje dobro sećanje, dobro pamćenje, izvlačenje, pričanje priča o događajima koji su se nekada odigrali, izvrstan spoj razuma i osećanja, sjajno je za pisce, ovo je i slika biblioteke u kući, daruje sjajan intelektualan nivo.
Ovo nije aspekat koji govori o emotivnom delu i u dobrom aspektu neće ugroziti emotivni plan ali u negativnom će pokrenuti osobu da razmatra svoje emocije, ili će u drugoj krajnosti dati plitkost na emotivnom planu. Ovakva osoba ne ume da kaže ni majci koliko je voli a ni drugim ljudima koji su joj bliski. Sve sitnice u kući trebale bi biti uredne jer Merkur signifikuje sitnice, sudove, knjige a sve to mora biti sređeno. Uvek će biti problema sa komšijama, braćom, sestrama kao posledica haosa u odnosima i nesposobnosti da se izrazi bliskost. Slabo je pamćenje, nestabilna psiha, osoba brzo zaboravlja. Venera je u sazvežđu Raka u padu pa i aspekat Venera/Merkur jeste problematičan za emotivni život.

Aspekti sa Venerom

Kako je Mesec u Biku znaku egzaltiran ovo jeste jedna od veoma lepih slika, to je srodna priča. Ovo je opis tela, materije, hranae Mesec je duša u materiji. Kao što je hrana koju jedete promenljiva u zavisnosti od osobe koja sprema jer je to čovek koji mora imati neki osećaj. U II polju, što je hrana, živi duša onoga koji kuva, živi piće što su nečija osećanja. Potreba da se tiho uživa u hrani jer se tu materijalizuju stvari, to je u osnovi odnos Mesec i Venere.
Dobar odnos će stvoriti kvalitetnu priču, sretnu priču, dobra osećanja, radost. To je osnovna podrška, uvek će vam biti udobno, ovo je slika topline doma, prijatnosti, kao što je i vaša majka sa ovim aspektima lepa žena, koja prenosi radost i sreću. Daje sposobnost za umetnost, dobru osnovu za plodnost, kreiranje, duša se sjajno uklopila u planetu Zemlju.

Loše aspektovani Mesec i Venera uvek donose samo polovičnu realizaciju. Ako pronađete dobru osobu koja vam se dopada ona se neće uklopiti sa vašom majkom. Morate dodati svoju energiju kako bi završili to, malo vaše uložene energije obavezno jeste potrebno da se sve dovrši. Kod žena ovo ukazuje na to da ona nosi jedno zadovoljstvo, koje je preneseno od majke. Majka je napravila jednu grešku, krenula je za opcijom Meseca koji traži sigurnost a ne ljubav i radost što bi bio prirodni izbor Venera koja nosi prepuštanje sreći potpuno izvan misli da se zadovolje potrebe za materijalnim. Tako se rađa dete koje u sebi nosi ovaj nesklad sreće i materijalnog. Ovakav položaj opisuje osećaj nezadovoljstva, gojaznost vremenom kao posledica, potrebna je velika ljubav za majku koja se oseća kao trajna bliskost, razumevanje. Mogući su i hormonalni problemi jer postoji neskladan odnos Meseca i Venere.

Aspekti sa Marsom

U sazvežđu Raka nema nikakve energije, sudbina mu je da bude lako zgažen ako bude probao da se izdiže, sukobi. Jedna od ključnih vrednosti Raka jeste upravo unutrašnje bogatstvo, upravo sve što ukazuje Jupiter , plemenitost. On nikada ne bi trebao da se bori, ne bi smeo ulaziti u rasprave jer je njemu Mars u padu i biće poražen. On bi samo svoju plemenitost, taj kvalitet trebao da razvija. Kada je u pitanju odnos Meseca i Marsa specifična je uloga jer svaki Mars tako lako ošteti Mesec, vladara IV jer je veoma osetljiv na ovu energiju. Zato je i dobar aspekat taj koji ukazuje na sečenje tkiva, operacije, manje zahvate ali dobre. Ova osoba mora da ume da kruži energijom, brzo i stalno uvežbavanje, mir i korišćenje te energije u osećaju, nikada ne sme nikoga da napadne niti da bude agresivna. Možemo preporučiti borilačke veštine, pored toga je važna i sama seksualnost jer to jeste jedan od načina kruženja energijom. Ovakvi ljudi mogu biti i dobri hileri ali je potreban stalni rad sa energijom i pažnja pri korišćenju.

Loša aspektura ukazuje na to da osoba brzo upada u svaku tuđu priču o sukobu, ovde je i svaka nacistička priča naglašena. Osećaj koji živi u osobi jeste potreba za borbom, potreba da se živi uloga žrtve. Često su to negativna sećanja u vezi sa mestom na kom su se rodili što jeste simbolika Meseca, bilo da je bila borba, fizička povreda. Potrebna je vežba, ovladati osetljivim delovima. Morate imati jednu količinu energije, vežbati da na osetljivom tkivu izgradite snažne mišiće. Ako je Mesec oko, sa lošim aspektima Marsaa to takođe ukazuje na moguću povredu ali vi ćete videti ono što ne biste hteli da vidite. Potrebno je vežbati da ono loše što ćete u životu videti vi pomognete i popravite, uvek pomoći onome ko je unesrećen. Pojaviće vam se neko ko je povređen, a vi to morate videti i potrebno je da pomognete jer je važno da počnete da ispravljate ovaj zahtevan aspekat. Kako je ovaj aspekat sazvežđa kvadratan potreban je stalni rad na njemu, potrebna je akcija da se on ispravlja, redovno, rad na tome.

Aspekti s Mesečevim Čvorovima

Čvorovi jesu svetla i tamna strana Meseca i pošto je duša živo biće ona uzima na Severnom čvoru, gde su izazovi ili pozitivna iskustva. II polje jeste mesto egzaltacije Meseca jer zaista uzimamo konstantno nova iskustva i bitno je samo kako se ona primaju, metabolišu. Kako se hranite, kako primate.
Južni čvor je deo Meseca koje se vama stvari događaju dok je Severni čvor deo Meseca kojim sada slušate, uzimate znanje.

Aspekti sa Jupiterom

Postoji i druga faseta Meseca koja kaže da je u samoj vašoj duši, samima vama, već postoji Bog, odgovor na sve. Svo zadovoljstvo i znanje koje postoji jer je Jupiter egzaltiran u centru Raka. U tom centru boravka vašeg postojanja, u delu pupka, ste nakačeni na potpunog Jupitera, tu prolazi vrhovni Bog. Jupiter daje toj duši mogućnost da bude kosmička, on voli Mesec on daje duši da bude iznad materije - kako izgleda sam oblik znak Jupiter je polukrug iznad krsta zemlje što je duša slobodna iznad svega. Sve što je potrebno čoveku je da obrati pažnju na centar osećanja i odatle dođe do sreće, do spoznaje, do svog bogatstva i svih znanja. To je uvek dobar put.
Jupiter je sam po sebi natalno IX kuća, onda mu Rak jeste četvrta od IX, što je kuća Boga, sedište, mesto odakle se deluje. To je u vama, u centru vaše duše. Sve ovo ukazuje na to da duša može da pronađe upravo izvor svega, onaj koji će stvoriti sve, i znanje i bogatstvo, sreću i novac. Potpuno druga faseta mudre, probuđene duše. Ako ste videli da je u pitanju preko pozicije i dispozicije dobra veza sa Jupiterom, ako Mesec primi dobar aspekat preko Jupitera ili njegovog dispozitora, u toj meri vi primate ovo znanje, ovu sreću ali to možete raditi i sada. Dobra kombinacija daje da će vas okruženje podržavati, ono okruženje koje vas sudbinski određuje, kao što opredeljuje i život na određenom mestu.
U negativnim aspektima opisuje problem sa dozvolama, slabe su mogućnosti za preseljenje, putovanje. Odlazite u inostranstvo ali se ubrzo pojavljuje problem oko dozvole za boravak i morate se vratiti. Problem negativnog aspekta Meseca sa Jupiterom je što su veća očekivanja (misleći da ste nešto zaslužili vi nikada ne dobijete ono što očekujete). Zato bi ovakva osoba trebala uvek voditi računa samo koliko može da izgubi a ne koliko da dobije. Biće joj dato samo ako vodi računa koliki je potencijalni rizik. Samo kada razmišlja pesimistično može obezbediti sebi da bude zadovoljna jer pogrešno razmišlja uvek “Mogao bih dobiti puno više”. Ovaj aspekat nije preterano težak ali se manifestuje. Donosi plaćanje visoke cene, osoba nešto plaća više od realne vrednosti.

Aspekti sa Saturnom

Ako nam vitalnost, život, zavisi od stanja u Meseca, ako od toga zavisi sve ako je to najbitniji momenat za dug život je potrebno imati dobar aspekat sa Saturnom, on će dati jednu osnovu, sigurnost. Saturn je Mesecu kao oklop raku, to je svakoj ženi njen muž, on daje stabilnost, zaokruženu celinu. Jedna faseta Meseca je da traži sigurnost, da dugo traje, da dugo živi kao što je slučaj kada je u dobrom aspektu sa Saturnom. Ovaj aspekat daje psihološku sređenost u osnovi, stabilnost, daje veći mir, kroz teže situacije se prolazi mirno, dobro.

Svaka loša aspektura Saturn sa Mesecom (imati u vidu sve iz serije 4) opisuje da je vreme koje je osobi dato nedovoljno, duša se umara što negativno utiče na kvalitet života. Potrebno je da se dodatno odmara, nju zamara život zato je potrebna duhovnost, spokoj, tišina, duša je dužna nečemu. Ključ sa lošim aspektima je što je problem samo u tome da ni jedan loš aspekat nije osnova za život već predstvalja ono što je nedovršeno. Uvek će vam se događati različite opcije “Ne mogu da završim... nemam dovoljno vremena, novca, mogućnosti...” potrebno je da imate odmora, snage, energije, da uključite sopstvene motore i dovršite iako vam je to prirodno veoma teško. Ne ostavljajte nepomirene suprotnosti, nedovršene razgovore. U vašoj porodici mogu postojati ljudi koji ne govore, nisu u sjajnim odnosima, odbacuju se međusobno. Isceljujući, odmarajući vi dozvoljavate normalan protok energije.
Primarni uticaj na Mesec jesu od aspekti koje prima od planeta od Sunca do Saturna a mi, svakako, možemo pogledati i aspekte sa Uranom, Neptunom, Plutonom.

Aspekti sa Uranom

Mesec u osnovi teži Uranu, teži da ima porodicu, da pripada plemenu, naciji. Uran je u suštini prosvetljeni Mesec ali dok je Mesec statičan Uran je jako brz, dinamičan, zahteva sve moguće odnose i promene.
Dobar aspekat opisuje bliskost prema svakome, istovremena bliskost, otvorenost za drugačiji pristup, svako društvo astrologa, razumevanje za različite ideje i okruženja. Ovo nije sigurnost, nije klasična životna priča, to su ljudi koji su svoji, samostalni ili možda razvedeni. Ovaj aspekat traži ličnost, sposobnost da osoba bude nezavisna, ona je svuda kod kuće, nigde se ne vezuje. Ovakvu osobu možete upoznati preko interneta pa kasnije ići kod nje kući i sasvim se blisko družiti sa njom, ona ima netradicionalan pristup, kosmopolita je. Bolje se oseća u gradu, što većem, kao i život u zgradi, npr. Novi Beograd ili u kući sa stepenicama, moderno opremljen dom, mnoštvo tehničkih stvari u njoj.

U lošem aspektu uznemirava, teže ga je iskoristiti i donosi stresove. U muškom horoskopu aspekat se nameće kroz razvod. Konjunkcija je posebno jaka, daje nemir i čini je psihološki toliko nestabilnom jer ne zna ni koliko je daleko od neke sasvim čudne ideje, potpuno nesvakidašnje. Potpun nemir, osoba nema drugi izbor nego da bude bliska sa svima, stalno je pod stresom. Ne možete savetovati da izbegava grad jer ako ode u čist Mesec ona će dobiti Uran pa je dobro da navikava da ga pametno usmerava i da ne beži od njega. Osoba je pomalo nestabilna pa i drska, brza na reakcijama, nemarna.

Aspekti sa Neptunom

Pozitivno aspektovan daruje sjajne sposobnosti, može biti medijum, kada sanja uvek dobro povezuje san sa mislima, tumačenjem. Ima dobrog duha, zaštitnika. Povezanost sa genetikom, najčešće sa bakom, skladan odnos sa njom i kasnije kada baka više nije živa. Treabala bi uvek više boraviti pored vode, čak i kuća može biti u blizini reke, mora.

Loš aspekat daje preosetljivu psihu, potrebno je voditi računa da se nešto završi. U genetici su problemi sa verom, porodičnom, promena na nivou porodice. Svako laganje će je oštetiti, neće biti dostojna Neptuna zato iskrenost uvek mora biti svestan izbor, čak kada je to teško. Mora izbegavati alkohol i biti čista u odnosima sa ljudima, posebno ženama, majkom, što jeste simbolika Meseca. Paziti sa ishranom. Ova osoba treba nekome da povrati nadu, veru, nekoga da izleči. Sjajan je aspekat za lekare jer pomažući nekome pomoći će i sebi.

Aspekti sa Plutonom

Kako je Mesec u padu u sazvežđu Škorpiona ovo je svakako veoma teška kombinacija. Slika izbrisanog Meseca koji živi između dva sveta. Osoba može doživeti blisku smrt, veliku transformaciju, ima mogućnost da doživi jake padove i preživeti strašan strah i nakon toga zaključiti da to nije bilo toliko opasno. Samo ukoliko ovlada tom silom regeneracije, večnošću ona može živeti korektno.
U dobrom aspektu je ovo uvek kombinacija za operaciju koja nosi dobar ishod, može da se brzo oporavlja. Regeneriše se brzo.

Loša aspektura je opasnija i od aspekta sa Marsom. Tu su u pitanju koreni, neko u familiji se ogrešio i vi tu stvar morate da završite. Nekome ste dužni i neko će imati tendenciju da vam uzme, potrebno je samo da se opustite i date. Nikakvo opiranje ovde neće dati dobar ishod, samo odlaganje i ponavljanje. Zbog nekoga iz porodice su ljudi stradali i u datom trenutku je potrebno tu prošlu stvar očistiti. Sve što je nekome nekada donelo patnju mora da se očisti kako se zemlja ne bi punila, ne smeju se događaji zatrpavati, skrivati jer vremenom sve to mora da se sredi. Zemlja je puna krvi. Ovo je veoma često slika porodičnog prokletstva, potrebno je pročišćenje jer je ovo nezgodan susret Mesec sa 3. stepenom Škorpiona . Čak i kada je u pitanju separacioni aspekat događaji su neminovni ali je ovo dobar pokazatelj da je deo već očišćen od strane predaka i na vama je da nastavite povoljne aktivnosti. Posmatrajte dispozitora jer on u startu ukazuje na nastavak, postupak i sam tok kao i posledice prevazilaženja. Pluton jeste zločin, to je Mars koji je skriven pa se o ovim događajima najčešće ne govori među članovima porodice.

A. Imširagić

mysty:

Me­sec i Mer­kur

Do­bar aspekt da­je oso­bi mo­guć­nost da iz­ra­zi ono što ose­ća. Za­to je to do­bar aspekt za pi­sce. Sklad sve­snog i pod­sve­snog de­la. Do­bra ko­mu­ni­ka­ci­ja sa maj­kom. Do­bro pam­će­nje. Oso­ba pu­no pri­ča, a raz­go­vor sa njom je in­spi­ra­ti­van. Sklo­nost či­ta­nju i knji­ga­ma. Čo­vek bli­zak sam se­bi. Če­ste se­lid­be. Do­bar od­nos sa bra­ćom i se­stra­ma. Kuć­ni lju­bim­ci.

Loš aspekt vu­če oso­bu da sa­ma na­či­ni pro­me­nu na lo­še. Pro­blem u unu­tra­šnjoj ko­mu­ni­ka­ci­ji iz­me­đu ra­zu­ma i ose­ća­nja, pa do­no­si men­tal­ne te­ško­će. Oso­ba če­sto ne­is­kre­na i za­bo­rav­na. Zbr­ka u mi­sli­ma. Sa maj­kom ni­kad ni­je do­bar kon­takt. Maj­ka iz naj­bo­lje na­me­re da­je po­gre­šan sa­vet. Sam na­tus je ne­ma­ran, ne­u­re­dan i alj­kav. Re­či su ov­de one ko­je po­vre­đu­ju du­šu. Do­no­si ogo­va­ra­nje.

U kon­junk­ci­ji, oso­ba stal­no ana­li­zi­ra svo­ja ose­ća­nja. Ima po­tre­bu da če­sto go­vo­ri o svo­jim ose­ća­nji­ma i ti­me ne­ka­da op­te­re­ću­je dru­ge.

Me­sec i Ve­ne­ra

Har­mo­ni­čan aspekt da­je sre­ću i ra­dost. Ovo je je­dan je od naj­va­žni­jih aspe­ka­ta uop­šte, za­to što oso­ba u se­bi no­si ja­ko ose­ća­nje lju­ba­vi. Po­zi­tiv­ne stva­ri do­la­ze od maj­ke, ko­ja je obič­no za­in­te­re­so­va­na za umet­nost. Uka­zu­je na do­bar kuć­ni ži­vot i do­bar od­goj. Oso­ba ima le­po li­ce i uop­šte zra­či po­zi­tiv­nom at­mos­fe­rom. Do­bro za umet­nost i jav­ne na­stu­pe. Neo­p­hod­no je za­lju­blji­va­nje da bi se oti­šlo sa ne­kim u kre­vet.

U žen­skom ho­ro­sko­pu go­vo­ri da ona do­bro spa­ja sve žen­ske vred­no­sti, pa je i lju­bav­ni­ca i maj­ka u isto vre­me. Sva­ka­ko le­pa i pri­vlač­na že­na.

U mu­škom ho­ro­sko­pu go­vo­ri da maj­ka vo­li nje­go­ve de­voj­ke i že­nu. Da­je po­pu­lar­nost me­đu že­na­ma. Sre­tan brak.

Loš aspekt od­u­zi­ma mo­guć­nost za za­do­volj­stvo. Le­po­ta bez do­bro­te. Ni­ka­ko da na­đe pra­vu lju­bav. Traj­no ne­za­do­volj­stvo. Ne­do­sta­tak smi­sla za le­po. Maj­ka se me­ša u emo­tiv­ne od­no­se i ne sla­že se sa iz­bo­rom part­ne­ra. Sva­đe i ne­sla­ga­nje u bra­ku i ku­ći.

Kod že­na stva­ra ve­li­ke raz­li­ke iz­me­đu sta­tu­sa lju­bav­ni­ce i maj­ke. Ona mo­že bi­ti sa­mo jed­no na šte­tu dru­gog, jer ni­ka­da ni­je po­mi­ri­la žen­ske prin­ci­pe u se­bi. Ka­da po­sta­nu maj­ke, ove že­ne obič­no gu­be in­te­res za lju­bav i seks, ugo­je se i pre­sta­nu da vo­de ra­ču­na o se­bi kao že­ni. Po­ne­kad že­na od­bi­ja da bu­de maj­ka. Abor­tus.

U mu­škom ho­ro­sko­pu go­vo­ri o neo­mi­lje­no­sti i ne­po­pu­lar­no­sti me­đu že­na­ma.

Me­sec i Mars

U do­brom aspek­tu uka­zu­je na va­tre­na ose­ća­nja, hra­brost i strast. Kom­bi­na­ci­ja ove dve pla­ne­te i u do­brom aspek­tu do­no­si hi­rur­ške in­ter­ven­ci­je – ko­je se ipak uspe­šno za­vr­ša­va­ju. Maj­ka je ja­ka že­na ko­ja zna šta ho­će, di­rekt­na je i do­mi­nant­na. Do­bar aspekt za spor­ti­ste.

Loš od­nos do­no­si po­vre­de, gru­bost, bes, ljut­nju, kr­va­re­nja, ra­ne i opa­sno­sti po oči. Tre­ba iz­be­ga­va­ti ope­ra­ci­je ili bi­lo ka­kva se­če­nja, jer su po­sle­di­ce vr­lo lo­še. Ku­ća stra­da u ra­tu. Iz­be­gli­štvo. Kod že­na do­no­si po­vre­đi­va­nje od stra­ne mu­ška­ra­ca, abor­tu­se, car­ski rez i uop­šte ugro­že­nost re­pro­duk­tiv­nih or­ga­na.

Me­sec i Ju­pi­ter

Ka­da su u do­brom od­no­su, pru­ža­ju ja­ku za­šti­tu. No­se so­bom op­ti­mi­zam, na­du i ve­ru. Aspekt uka­zu­je na ve­li­ku ku­ću ili ku­ću u ino­stran­stvu. Za­do­volj­stvo pre­ko pu­to­va­nja. Maj­ka je obra­zo­va­na že­na ko­ja je do­sta pu­to­va­la. Maj­ka da­je do­bar sa­vet i fi­nan­sij­ski po­ma­že oso­bu. Ovaj aspekt uz­di­že du­šu i či­ni je mu­drom. Naj­ve­ći put­ni­ci i mor­na­ri ima­ju ovaj aspekt.

Loš aspekt da­je ne­za­do­volj­stvo. Lju­di­ma sa ovim aspek­tom ni­ka­da ni­je do­volj­no, bez ob­zi­ra ko­li­ko ima­ju. Ne­u­me­re­nost. Uvek su že­lje ve­će od mo­guć­no­sti. Na­da­lje opi­su­je maj­ku ko­ja je do­ne­la po­gre­šnu od­lu­ku po ne­kom va­žnom pi­ta­nju. Te­ško je ov­de ostva­ri­va že­lja da se ži­vi u ino­stran­stvu. Ku­ća gu­bi na vred­no­sti, pa je po­treb­no bi­ti kraj­nje opre­zan pri­li­kom ku­po­pro­da­je ne­kret­ni­na.

Me­sec i Sa­turn

U do­brom smi­slu ovaj aspekt do­no­si unu­tra­šnju si­gur­nost, du­ži ži­vot, sta­bil­ne emo­ci­je i smi­re­nost. Od­li­čan je za tra­di­ci­ju i isto­ri­ju. U ku­ći je do­mi­ni­ra­lo kla­sič­no vas­pi­ta­nje, a ako je i Merkur ume­šan – mo­že bi­ti kon­zer­va­tiv­no. Sta­bil­na po­ro­di­ca. Na­tus mo­že na­sle­di­ti sta­ru po­ro­dič­nu ku­ću. Ja­ka se­ća­nja. Aspekt na­rod­ne no­šnje.

Lo­ši aspek­ti, u ko­je spa­da i kon­junk­ci­ja, vr­lo su pro­ble­ma­tič­ni. Ovo je te­žak psi­ho­lo­ški aspekt i pod­ra­zu­me­va pat­nje i de­pre­si­je. Do­no­si te­ške okol­no­sti, a i skra­ću­je ži­vot. Si­ro­ma­štvo. Kao što je aspekt Meseca i Jupitera udah, ovo je aspekt iz­da­ha. Umor. Oso­bi je neo­p­hod­no mno­go od­mo­ra i me­di­ta­ci­je, jer je na iz­ma­ku svo­jih sna­ga. Ja­ka kar­ma. Po­ne­kad te­ške bo­le­sti. Te­žak ži­vot maj­ke. Ne­do­sta­tak stam­be­nog pro­sto­ra. Oso­ba ne bi sme­la da no­si cr­nu ode­ću, jer cr­nom bo­jom upra­vlja Saturn, a to joj du­šu pri­ti­ska.

Me­sec i Uran

Do­bar aspekt da­je lju­de otvo­re­ne ko­smič­kom upli­vu, one ko­ji vo­le astro­lo­gi­ju. Za­to oso­ba po­se­du­je sna­žnu in­tu­i­ci­ju i do­bro tu­ma­či sim­bo­le. Ži­vot je ov­de pun ko­in­ci­den­ci­ja. Ple­me­ni­ta oso­ba ko­ja te­ži jed­na­ko­sti me­đu lju­di­ma i vo­li ceo svet. Ži­vot je pun iz­ne­na­đe­nja i pro­me­na. Če­ste su pro­me­ne me­sta bo­rav­ka. Me­ša­nje lju­ba­vi i pri­ja­telj­stva. U mu­škom ho­ro­sko­pu go­vo­ri o ve­zi sa raz­ve­de­nom že­nom.

Loš aspekt da­je ras­tr­za­nost, ne­mir i stres. Go­vo­ri o na­glim i iz­ne­nad­nim, ne­pri­jat­nim de­ša­va­nji­ma. Aspekt je kao bu­dil­nik ko­ji bu­di iz naj­du­bljeg sna. Hi­ste­ri­ja, ner­vo­za i pa­ni­ka. Raz­vod – na­ro­či­to u mu­škom ho­ro­sko­pu. Ne­ma sta­bil­no­sti u po­ro­di­ci. U ku­ći mo­že do­ći do po­ža­ra zbog lo­ših in­sta­la­ci­ja ili uda­ra gro­ma. Maj­ka do­no­si po­tre­sne ve­sti.

Me­sec i Nep­tun

Čo­vek mo­že bu­dan da sa­nja sa do­brim aspek­tom Meseca i Neptuna. Vi­do­vi­tost, vi­zi­je, isti­ni­ti sno­vi. Ve­li­ka du­hov­nost i in­tu­i­ci­ja. U osno­vi go­vo­ri o taj­na­ma i pod­sve­snom, ali ako je ve­za­no za 7. ku­ću ili Sunce mo­že do­ne­ti ve­li­ku po­pu­lar­nost. Ku­ća po­red vo­de.

Loš aspekt do­no­si po­pla­ve u ku­ći, pro­ki­šnja­va­nje ili pu­ca­nje vo­do­vod­nih in­sta­la­ci­ja. Psi­ha je iz­u­zet­no ose­tlji­va i la­ko se upa­da u za­vi­snost od dro­ga. Smu­še­nost. Psi­ho­lo­ški pro­ble­mi ne­po­zna­tog uzro­ka. Oso­ba lo­še re­a­gu­je na ane­ste­zi­ju i sve nar­ko­ti­ke. Ne­ver­stvo i ne­po­ve­re­nje. Ovaj aspekt je naj­te­ži u psi­ho­lo­škom smi­slu. Tro­va­nje hra­nom i teč­no­sti­ma.

Me­sec i Plu­ton

Do­bar aspekt da­je dug ži­vot i ha­ri­zma­tič­nu pri­ro­du, ve­o­ma ja­ke stra­sti i im­pul­se, ali i hi­rur­ške in­ter­ven­ci­je i ope­ra­ci­je ko­je se uspe­šno za­vr­ša­va­ju.

Kon­junk­ci­ja mo­že da do­ne­se ra­ni­ju smrt u ži­vo­tu, kao i dru­gi lo­ši aspek­ti. To su aspek­ti pro­klet­stva. Po­ne­kad uka­zu­je na te­ške bo­le­sti i iz­be­gli­štvo. Ku­ća stra­da od bom­be ili po­ža­ra.

Odlomak iz knjige "Točak sudbine" Aleksandra Imširagića.

mysty:

MESEC/PLUTON (los aspekt)

Ovo je covek bez oslonca I svoj zivot dozivljava kao lebdenje prestrasene duse iznad leglom zmija. Svaki novi lik za njega je nova opasnost, svako novo iskustvo – novi atak na dusu.
Da bi opstala dusa nalazi slabe tacke drugih ljudi I na njima zasniva svoje odnose. Opustanje I gubitak kontrole nad emocijama dozivljava kao gubitak kontrole nad drugim ljudima, sto je za nju jednako gubitku kontrole nad sopstvenim zivotom I korak blize ka sopstvenoj smrti. Zato su moguci samo iskljucivi odnosi. Njeni svakodnevni postupci zavise od prilika u kojima se nalazi I od trenutnog motive kojim se rukovodi. Najcesci trenutni motive su strast, novac I moc, a daleko iza svih ostalih krije se jedini pravi motiv – kako opstati I kako preziveti u ovom neprijateljskom svetu. Zato su njene ljubavi, brak I drugi odnosi cesto neuspesni a nekada tragicni. Oni se ne zasnivaju na ljubavi I poverenju I uzajamnom postovanju, vec su svedeni na nivo instinkta I otuda fatalni. Njima vladaju neosvesceni strahovi u svim svojim iznijansiranim vidovima. U genetici je neotkrivanje strahova bio uslov opstanka. Ti strahovi je teraju da odnose zasniva na neprirodnim osnovama – novcu, strasti, polozaju, osveti, pohlepi, preziru… Strahovi je vode I u prepoznavanju tudjih slicnih odnosa koje lako iscitava. Posto ne zna sta su mir I harmonija, osoba I za bracnog partnera bira isto tako neharmonicnu osobu. Oboje se plase izdaje I nasilja, I oboje teze ka polozaju I slavi. Kod ljudi medjutim koji ne teze moci, svaki dublji odnos, patolosko je sjedinjavanje dve osobe koje, stojeci pred ogledalom, vide jedan lik, a u odnosu na druge ljude cine jedno bice. Rana nanesena partneru biva rana na sopstvenom telu. Zasnovani na neprirodnim odnosima, ni brak ni veze ni drugi odnosi ne mogu dugo trajati a da se ne pretvore u svoju suprotnost. Sto je odnos dublji, to je tragicniji. Partneri su opsednuti jedno drugim I zive jedan zivot. Vremenom, svako od njih postaje sumnicav I nezadovoljan, a krivicu prebacuje na drugoga. Zbog urodjene potrebe za sigurnoscu (sto je sada ovde : kontrola) najpre pocinje tiha I nevidljiva borba dva pritajena neprijatelja koji u tami vrebaju jedan drugog, a danju se odmaraju. Kasnije borba biva sve otvorenija I puna dusevnih I fizickih ozleda, zlostavljanja, kaznjavanja, ucena I prezrivog cutanja. Seks je jedan od izvora sukoba I jedan od nacina maltretiranja. Njihova “fatalna privlacbnost” prerasta u kobnu vezu I niske strasti. Tama, tajna I destrukcija vladaju njihovim emocijama. Dozivljavaju izdaju kada je najmanje ocekuju, pretnje I ozlede kada su najrovitiji, odbacivanje kada im je partner najpotrebniji.
Nevazni su likovi preko koje osoba dozivljava neprijatnosti. Lekcije koje ona mora da usvoji toliko su vazne da najcesce stizu preko najblizih ljudi (majka, voljena osoba, ) ili preko kolektiva I nacije, sve u zavisnosti od polozaja koji osoba zauzima u drustvu…
Porodicni, bracni I drugi odnosi pokaztelji su sposobnosti ove osobe da prihvati nepoznate delove psihe. Ovoj dusi nije lako da prihvati taj nepoznati deo – destrukciju – pa ga porice odbacivanjem partnera ili nepriznavanjem svog udela u losim odnosima. Osoba bi najlakse upoznala svoju dusu kada bi sacinila mozaik likova koje je odbacila. Bio bi to mozaik sakrivenih delova njene psihe. Osobe sa kojima odrzava odnose predstavljaju one delove psihe koje poznaje I prihvata.
Sve neprijatnosti koje osoba dozivljava tokom zivot a imaju isti cilj – razvoj njene dusevnosti. Taj razvoj nije moguc ako dusa ima puno strahova od kojih se ne oslobadja. Pokazivanje strahova ovde je izlecenje I odugovecenje. Do tada oni su svedeni na nivo instinkta I otuda neosvesceni, nekontrolisani, I veoma opasni. Posto ovom dusom vlada instinkt smrti – ona je uvek u rusilackom ili samorusilackom pohodu. Zato svako odbacivanje, zlostavljanje, tragedija, imaju za cilj da izmame njen krik – strah, kojim se stice dusevna ravnoteza. Ako sama nista ne cini da bi to postigla, onda to cine oni koje ova osoba nesvesno ugrozava. Bitno je razumeti da nisu vazne licnosti preko kojih osoba dozivljava svoje poraze, nego da ovim porazima “Sv. G. ubiva Azdahu” u njenoj dusi I otvara je ognjenim macem da je oslobodi strahova. Tek kada dozivi bol od koga je celog zivota bezala, ova dusa moze osetiti neznost, ljubav I sazaljenje, narocito prema onima na koje je ranije nalikovala. I kao Feniks, iz pepela, ona ce se dici iz ponora strahova I poceti da ozivljava umrtvljene duse, a dusama na samrti da vraca dah. Njen zivot ce postati misija, a svaka osoba sa kojom ona stupi u kontakt mora doziveti preobrazaj na dusevnom polju. Dusa ove osobe mora dozivljavati smrti da bi se radjala I mora umirati da bi zivela. Svakim gubitkom ona dobija, Najvise dobija (dusevnosti) kada izgubi sve (strahove).

igor_vv:
Loša aspektura ukazuje na to da osoba brzo upada u svaku tuđu priču o sukobu, ovde je i svaka nacistička priča naglašena. Osećaj koji živi u osobi jeste potreba za borbom, potreba da se živi uloga žrtve. Često su to negativna sećanja u vezi sa mestom na kom su se rodili što jeste simbolika Meseca, bilo da je bila borba, fizička povreda. Potrebna je vežba, ovladati osetljivim delovima. Morate imati jednu količinu energije, vežbati da na osetljivom tkivu izgradite snažne mišiće. Ako je Mesec oko, sa lošim aspektima Marsaa to takođe ukazuje na moguću povredu ali vi ćete videti ono što ne biste hteli da vidite. Potrebno je vežbati da ono loše što ćete u životu videti vi pomognete i popravite, uvek pomoći onome ko je unesrećen. Pojaviće vam se neko ko je povređen, a vi to morate videti i potrebno je da pomognete jer je važno da počnete da ispravljate ovaj zahtevan aspekat. Kako je ovaj aspekat sazvežđa kvadratan potreban je stalni rad na njemu, potrebna je akcija da se on ispravlja, redovno, rad na tome.

Ono glavno nije napomneuto.Aspekt Mesec 90 Mars, posebno, jeste aspekt problematichne psihe-jake depresije, koje u zavisnosti od ostalih pokazatelja, mogu proizvesti i vrlo negativne , agresivne reakcije.Chak ni, ako su obe planete u svom sedishtu ili je pak prisutna recepcija, ne ublazava stvari-suprotno, tera ih da u potpunosti ispolje svoju negativnu konotaciju.U vecini sluchajeva, posebno ako je Mars ili Mesec u loshem aspektu sa Uranom, osoba je svadjalachki, nastrojena, negde i do mere manijakalnosti.U blazim aspektima, daje preteranu osetljivost i sklonost samounishtenju.Opasnost za reproduktivne organe.

Snesk@:
 Bitno je jos  naglasiti da PL90°MO, daje u principu ljubomornu osobu, cak patolosku ljubomoru, nesigurnu u sebe, osobe ovog aspekta, "piju" krv a trag ne ostavljaju, dalje ovom dusom vladaju demoni. To je osoba koja je u principu imala tesko djetinjstvo, teske traume iz djetinjstva, prvenstveno psiholoske. Ovaj aspekt gdje god da bio daje osobe koje imaju naglasenu intuiciju. Naglasene manipulatorne sposobnosti. Posjeduju okultne, ezotericne sposobnosti, pa je najbolje da se angazuju na tom planu i prvenstveno moraju raditi na izgradnji svog EGA, prevazilazenju trauma uz pomoc psihoanaliticara...dalje meditiranjem, ili se posvetiti radu sa marginalnim grupama.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana