Zvanična Facebook strana knjige
Ciganske Karte u novom svetlu - Vesna Balaban & Žel El --- cena 15 evra

Narudžbine na tel +381 60 397 4 777 ili na mail forum@zvezdavodilja.com

Stranice: [1]
  Štampaj  
Autor Tema: Prodajem raskovnik  (Pročitano 13943 puta)
Žel El
Administrator

Karma +213/-10
Van mreže Van mreže

« poslato: 10. Октобар 2012. 12:33:49 »

RASKOVNIK

Potreba da napišem ovaj članak javila se zbog sve veće zainteresovanosti ljudi za biljku Raskovnik. Što sam ih više naručivao i dobijao, to se više ljudi javljalo i želelo da ovu neobičnu biljku poseduju kao svoju amajliju. Pominjem ga svim svojim klijentima, a oni ga opet preporučuju dalje. Neke od njih sam prodavao, dok sam druge poklanjao, i to naročito one za koje nisam znao da li će i kako delovati (za mršavljenje, za spavanje, za seksulni užitak i sl), ali i za one koji su namenjeni posebnim potrebama (trudnoća, zdravlje, magijska zaštita). Stekao sam dosta novih uvida o načinu na koji Raskovnik utiče i deluje. Ovo što ću u nastavku izložiti plod je ličnog iskustva sa ovom jedinstvenom biljkom, kao i iskustva drugih ljudi, mojih kolega, klijenata i prijatelja. Budući da sličnu priču prepričavam svakoj novoj osobi koja Raskovnik kupi ili dobije, shvatio sam da ću uštedeti na vremenu i energiji ukoliko to isto napišem u članku i objavim na Internetu, gde svako koga ova tema zainteresuje, može pronaći pomoć i neke odgovore. Za moje kupce raskovnika, ovo uputstvo će biti štampano uz svaki prodati komad biljke.

Raskovnik je biljka.

Raskovnik (lat. Peucedanum officinale L.) je višegodišnja, zeljasta, lekovita biljka iz porodice štitarki, (lat. Peucedanum officinale L.), (lat. Laserpitium trilobum) i (lat. Laserpitium siler) poznate su kao magijske biljke koje se koriste u istočnoj Srbiji.

Osobine
  Stabljika je vretenastog oblika, uzdužno brazdasta, šuplja i grana se, zelene je boje. Visine je od 60 do 100 centimetara.
  Listovi su uski i trostruko razdeljeni, nalaze se na nadzemnom delu korena.
  Cvet je štitast sa belim cvastima, odnosno cvetovi čine bele štitove. Cveta od juna do avgusta.
  Plod je veličine od 6-12mm i ima široka rebra. Ukus mu je sličan kao kod morača i kima s tim što je gorči i oštriji.
  Koren je smeđe boje u funkciji je stabla dužine oko 15 centimetara, grana se na dva dela a može biti i vretenastog oblika. Miris korena nije neprijatan, a ukus je oštar i blago gorak.

Stanište
Rasprostranjen je na planinskom području istočne Srbije: Homolje, Rtanj, Suva planina. Raste na suvom kamenjaru, strmim kamenitim padinama i suvim planinskim livadama. Može se naći na planinama južne Evrope i Balkanu, Anadoliji, Kavkazu. Za raskovnik se zna više od 2000 godina ali zbog narodnog verovanja da biljka, odnosno njen koren, poseduje magijska svojstva ova vrsta je blago rečeno ugrožena.

Lekovitost
Narod istočne Srbije mu pridaje magijska svojstva. Po Jovanu Tucakovu prema obliku raskovnika prepoznaju antropomorfne elemente - glavu, vrat, noge, polne organe po čemu određuju da li je muški ili ženski, a po izgledu korena da li je miran ili je u pokretu.
U narodnoj medicini se koristi protiv zmijskog otrova, da pomogne varenje, u lečenju bolesti krvotoka, bolova u zglobovima, gihta, išijasa, muške impotencije, tetanusa, astme, vodene bolesti, epilepsije, žutice, lečenje čira. Korišćen je u ginekologiji da podstakne menstruacije i za kontracepciju. Takođe se koristi sok od raskovnika kao kapi za oči, odnosno za lečenje katarakte. Pripremljen tonik se koristi za oporavak u slučajevima psihosomatskih iscrpljenosti.

izvor: Wikipedia

Raskovnik je amajlija.

Kao i kod svake druge amajlije, nekih osnovnih pravila se moramo pridržavati. Dakle, počećemo sa tri zapovesti o Raskovniku:

1. --- Imaj vere u moje moći. Ja sam tvoja amajlija.---

Uspešnost i blagotvornost svake amajlije ili talismana zavisi prvenstveno od dve stvari. Najpre od energije koju magični predmet sa sobom nosi, a na drugom mestu od vere čoveka u magijsko stvojstvo predmeta. Raskovnik je izuzetno jaka magijska biljka, i mi smo se već uverili u njeno delovanje u raznim oblastima života. Ono što preostaje svakom novom vlasniku ove biljke je da uloži dovoljno vere u njegovo dejstvo, i zatim posmatra šta se u životu menja, poboljšava, završava ili nestaje. Neke amajlije donose novac i srecu, ali druge nas čuvaju i štite od loših ljudi ili navika. Raskovnik je univerzalna amajlija, te u zavisnosti od njegovog izgleda i osobina, on raličito utiče. Neki će donositi novac ili čuvati zdravlje, dok će drugi isterati ljubomornog prijatelja iz vašeg života, ili prekinuti štetnu vezu.  Ali jedno možemo tvrditi sa sigurnošću: “Raskovnik vam želi samo dobro.”

2. --- Ne daj nikome da me dodirne. Ja sam samo tvoj Raskovnik.---

Vašu amajliju nemojte nikada davati, poklanjati ili posuđivati. To ne samo da donosi lošu sreću, već često može doneti i nesreću, ali i mogućnost da vaša amajlija prestane da funkcioniše. Izuzetak od ovog pravila je slučaj da imate prisnu komunikaciju sa vašim Raskovnikom, kada vam on sam kaže da želi da ga vaša bliska osoba dodirne, pomazi, poljubi i sl. Ali kada vaš Raskovnik uzme u ruke negativna osoba, on će vam jasno staviti do znanja kroz događaje toga dana ili noći, sa kakvom osobom ili energijom imate posla. To ne mora biti zla osoba, već može biti i samo ona koja je žrtva negativne energije i zlih namera drugih ljudi, ili osoba koja intenzivno pati i nesrećna je. Nebitan je izvor negativne energije, ali dodirom Raskovnika od strane takvog čoveka deo te negativne energije napada i vas. Iskustva su vrlo neprijatna i najbolje je rešenje je da vaš Raskovnik bude sklonjen na sigurno mesto od očiju radoznalaca. Vi koji imate nameru da Raskovnika koristitite u svrhu pomaganja, čišćenja i lečenja ljudi, takođe budite obazrivi. Ne preporučujemo deljenje Raskovnika sa drugima. Raskovnik je pomalo ljubomorna biljka.

3. --- Koliko mi pažnje budeš pružao, sa toliko ću te darova obasuti. ---

Raskovnik nije amajlija koja se samo drži na nekom određenom mestu ili nosi sa sobom. Zapostavite svog Raskovnika, i biće vam kao da ga nikada niste ni imali. On ima jedinstvenu osobinu da voli blizak odnos sa svojim vlasnikom. Nešto je poput duha iz boce. Samo što nije ni svaki duh iz boce isti. Ali će vam sigurno ostvariti poneku želju. Za početak, potrebno je da znate šta tražite od njega. Zatim da mu pružate dovoljno ljubavi i pažnje (energije) da bi došlo do ostvarenja vaše želje. Što je Raskovnik krupniji i stariji, to su njegove mogućnosti veće, ali uvek će najviše doneti onaj Raskovnik u koji je uloženo puno truda i ljubavi, pa makar bio i onaj najmanji. Nikada ga nemojte grditi i prekorevati. Takvi vlasnici Raskovnika su najmanje dobili. Isti ti ljudi govore da Raskovnik “ne radi” i kvare prosek. Iskustvo nam pokazuje da nije do Raskovnika, nego do vlasnika.
   I pazite šta tražite. Raskovnik pojačava vaše želje i namere. Ne pokušavajte da zbog ostvarenja želje utičete na slobodnu volju drugih ljudi. Nemojte tražiti od Raskovnika da vam pomaže u nanošenju zla. Raskovnik je moguće koristiti i u crnoj magiji, ali vas najiskrenije molim da se klonite takvog puta. Posledice su isuviše strašne.

Raskovnik je mali čovek.

Svaki Raskovnik je unikatno delo Boga i Majke Prirode. Korenski deo je njegovo telo, dok nadzemni deo predstavlja njegovu kosicu. Neke je Raskovnike priroda tako pravilno izvajala, da bez neke naročite maštovitosti, na njima možemo uočiti glavu, oči, nos, usta, i noge. Pravi čovek u malom, patuljak sa Rtnja. Poznato nam je iz mitova, legendi i bajki, da su patuljici najčešće povezani sa zlatom, blagom i novcima, da važe za vredna i marljiva bića, a neretko, da imaju posebne magijske sposobnosti. E pa isto tako je i sa Raskovnikom. Njegove dve najistaknutije osobine su stvaranje novca i materijalne sigurnosti, a zatim i magijska zaštita i pomoć. Prvi je bankar, a drugi mag.
   Posmatranjem izgleda i položaja tela Raskovnika, kao i njegovih drugi telesnih osobina, mi dolazimo do zaključka o mogućem dejstvu i nameni. Kao i ljudsku vrstu, Raskovnike najpre možemo podeliti po polu na Muške i Ženske. Oni se razlikuju po tome što oni muški imaju telo sa jednom glavom, dok se kod onih ženskih glava sastoji iz dva i više delova. Takođe, kada se vade iz zemlje, ženski Raskovnici puštaju belu sluzavu tečnost, dok kod onih muških to nije slučaj. I na kraju, muški i ženski Raskovnici se razlikuju po cvetu i nadzemnom delu biljke, ali to samo vrstan travar i poznavalac može da zna.
   Nakon podele po polu, Raskovnike je moguće podeliti na razne načine, a sve u zavisnosti od njihovog izgleda. Tako imamo debele, mršave, spavače, ljubavne, porodične, trudne, u pokretu, mirne, čuvare, džinove, zmijolike, animalne, mališane, male, velike, i tako dalje. U okviru svake od ovih grupa možemo napraviti i dalju selekciju. Tako npr, oni animalni imaju različito dejstvo u zavisnosti od toga na koju životinju podsećaju (lav, pas, zmija, mačka, orao, itd.).

Gde i kako čuvati Raskovnika?

Raskovnik ne voli da bude zatvoren i zarobljen. Potrebna mu je svetlost i cirkulacija vazduha. Ukoliko ga je potrebno sakriti od ljubopitivih i ljubomornih očiju, najbolje ga je fino ušuškati i zaviti u neprozirnu tkaninu i ostaviti na spavanje. Dopadaju mu se činije i kovčežići sa kovanicama, ali mu se najviše dopada vaša blizina, jer ste vi taj koga čuva i voli. Možda je najbolje mesto za njega pored vaše glave ili ispod jastuka na krevetu vaše spavaće sobe. U zavisnosti od namene Raskovnika, mesta gde ćemo ga držati su različita. One najmanje (Mališani) možemo nositi sa sobom. One za spavanje držimo u krevetu, mada sa svakim raskovnikom možemo i spavati. One za trudnoću i mršavljenje ispod kreveta. Za ljubavne i porodične je najbolje pronaći mesto pored fotografija dragih osoba ili uz neki drugi simbol ljubavi ili porodične sreće. Čuvarkuće (Čuvari) se okreću prema ulaznim vratima ili prozoru odakle se plašimo da neprijatelj može ući. Džinove ćemo držati na najistaknutijem mestu u sobi, jer oni puno daju, ali zahtevaju najbolji tretman. Ukoliko ste taksista ili savesni vozač, vi ćete nabaviti Raskovnik za svoj automobil. Na kraju, pitajste sami vašeg Raskovnika gde želi da bude. Igrajte se. Ništa ne gubite, a možete puno da dobijete.

Kada ne uzimati raskovnik?

Na osnovu izvesnog broja slučajeva koje sam imao u poslednje vreme, došao sam do zaključka da raskovnik ne treba kupovati u nekoliko situacija koje ću navesti. Ukoliko ste duže vremena u ozbiljnijem grehu ili lažima, poročnom načinu života koji vas uništava, dobro razmislite da li ćete nabavljati Raskovnik. Nekoliko ljudi su imali upravo suprotna iskustva od onih pozitivnih i očekivanih. Maler se produbljivao, problemi uvećavali, a sve to, verujem ja, zbog toga što ni raskovnik neće da pomogne osobi dok ona ne pomogne sebi i prekine sa lošim i grešnim postupcima. Osoba koja laže svoje ukućane mora prestati sa lažima da bi Bog, Raskovnik ili pozitivna energija počela da obnavlja život. Neće nam Bog pomoći ukoliko istrajavamo u grehu. Nekoliko najtežih slučajeva sam imao kod onih Raskovnika na koje sam čitao molitvu za pomoć, a koje sam poslao osobama koje istrajavaju u činjenju loših dela, grehu i lažima. Ovakav Raskovnik je ovim osobama bio upravo suprotnog efekta. Nesrećna dešavanja su se samo pojačala.

Žel El

Autentični raskovnici

Porudžbine na telefon 060 397 4 777

Pre više od godinu dana bio sam u jednom selu nadomak Niša, kod žene koja pomaže ljudima u raznim vrstama nevolja. Nad mojom slikom mi je gledala sudbinu, zdravstveno stanje, budućnost. Ali ono što je meni potpuno obuzelo pažnju jeste biljka koju je držala u ruci dok je izgovarala molitve nad slikom. Potpuno sam se zainteresovao za biljku. To je bio raskovnik, a zapravo dva korena raskovnika uvijenih jedan oko drugog, brižljivo obrađeni i ispolirani. Nažalost, ona je imala samo sitne delove korena koje je davala ljudima kojima je pomagala, a veće komade, nalik onom koji je sama imala, nije mogla da nabavi.

Tada sam se dao u potragu za ovom čudnom biljkom. I posle bezuspešnog traganja, setio sam se čoveka kome sam držao časove astrologije i koji se bavio travama i spravljanjem melema. Na moje veliko iznenađenje, on je mogao da ih nabavi, i to od prave vlahinje koja ih skuplja i suši. Oduševljeno sam izrazio želju da dobijem svoj primerak. Kako nije bilo moguće da ih prethodno vidim, jednostavno sam prihvatio onaj koji će mi biti dostavljen. Ali znam da slučajnosti ne postoje, i tako smo našli put jedan do drugog.

Moj raskovnik me je oduševio. Meni donosi redovne prihode, i malo veća iznenađenja sudbine kada to od njega iskreno zatraži moja devojka. To sigurno nije slučajnost jer se dešava već tri puta bez izuzetka. Naravno, ne želim da ga zloupotrebljavam. Takođe. raskovnik koristim i u meditaciji, a povremeno i imam veoma interesantne rezultate.

Svaki raskovnik ima različitu ulogu. U zavisnoti od izgleda i njegove osobine su različite. Oni vitki i mršavi nas pokreću i daju sitnije i redovne prihode, dok su oni deblji zaduženi za pružanje sigurnosti i stabilnosti, ne samo materijalne, već i psiho-fizičke. Takođe, budući da potsećaju na čoveka, svaki ima i svoje posebne karakteristike. Moj, recimo ima savijenu i zgrčenu ručicu i nema utrobu, te po rečima čoveka od koga sam ga uzeo, moj raskovnik nema mira i neće se smiriti dok mi ne donese novac. Onaj koji sam poklonio majci, je debeo i ima još deblje noge, pružajući tako sigurnost, stabilnost i zaštitu mojoj dragoj, nemirnoj i labilnoj majci. Ovo se ispostavilo kao tačno. Još jednoj ženskoj osobi kojoj držim časove karata, prodao sam primerak koji se smeje i ima tri različita osmeha, debeo je i uz sve to ima i polni organ:). Žena je škorpija i vrlo je seksualna, tako da joj je ovaj detalj naročito dopao.

Dakle, u zavisnosti od njegovog izgleda, on će ispoljavati različite osobine. Neki vas čuvaju od negativnih energija i magija, ali i konkretnih neprijatelja, ali se mogu koristiti u vašem zaštitnom magiskom radu. Drugi vam pomažu da ostvarite redovne prihode ili daju povremene veće dobitke. Jedna poznanica ima onaj koji joj daje velike popuste i iznenadne novčane dobitke. Treći će vam pomagati u duhovnom uzdizanju, ili olakšavati izražavanje neke vaše pozitivne osobine ili talenta. I tako dalje.

Raskovnik je mali čovek, zapravo patuljak. Povezan je sa elementom zemlje, zbog čega se najviše i koristi kao amajlija za novac i da pruži stabilnost i sigurnost u materiji. Ali ovaj patuljak ima i mnogo drugih kvaliteta. Kod prizemnijih ljudi će neprimetno raditi svoj posao, dok će sa onim senzitivnim ljudima pokušati da stupi u komunikaciju, pa avantura može da počne. Kroz vežbu kreatine imaginacije koju je Jung tako zvao, možete započeti komunikaciju sa vašim raskovnikom. Ja sa mojim redovno razgovaram i tražim savete, ali on ipak najviše voli pažnju moje drage devojke ... ;)

Primetio sam da je raskovniik povezan sa Merkurom u vašoj natalnoj karti. Pa od stanja Merkura u horoskopu, zavise i osbine vašeg malog patuljka.

« Poslednja izmena: 09. Јул 2013. 11:59:24 Žel El » Sačuvana

Ko voli, nek izvoli... upoznavanje je besplatno.. :)))
Žel El
Administrator

Karma +213/-10
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 07. Април 2013. 16:34:25 »

Amajlije za nošenje sa sobom  

Pogodne za nošenje u novčaniku, tašni, torbici, ili za stavljanje u ugolove sobe, stana ili kuće. Ovo nisu celi Raskovnici već oni manji oštećeni, kao i njihovi delovi. Ipak preporučujemo normalno oblikovane Raskovnike --- koji imaju celo telo i kosu.

3 eura

Mališani  

Ovo su univerzalni raskovnici za nošenje sa sobom ili da se drže u kući kao amajlija. Uglavnom nemaju formirane antropomorfne (čovekolike) osobine jer su mladi. Međutim, primećeno je da deluju ništa manje od svojih starijih rođaka.

5 eura

Mali raskovnici  

Nisu za nošenje sa sobom, već sa odrećeno mesto u kući, kolima, lokalu i sl. Univerzalni su po delovanju, pa se mogu koristiti za posao, finansije, ili zaštitu od negativnih energija.

10 eura

Muški Raskovnici  

10 eura

Ženski Raskovnici  

Muški i ženski Raskovnici se obično vezuju zajedno crvenim koncem. Preporučuju se u slučajevima kada vam je potrebma jaka amajlija za kuću ili porodicu, i to naročito kada se radi o crnoj magiji i problemima urokljivog oka. Ali, vezani muški i ženski Raskovnik se mogu koristiti i kao ljubavni, da drži vas i vašeg sudbinskog partnera na okupu. i čuva vas od uticaja i mešanja dušmana u vaš emotivni odnos.

10 eura

Veliki raskovnici  

Budući da su uglavnom istaknutije formirani i da često imaju "delove tela", da su stariji i zreliji, ovi Raskovnici predstavljaju najbolji izbor ako želite da pokrenete vaš život, posao, ljubav, pa i da se zaštitite od nekog negativnog uticaja. Izuzetno dobar uticaj na poboljšanje finansijskog stanja.

15 - 20 eura

Raskovnici čuvari  

15 - 30 eura

Džinovi  

20 eura

Mali ljubavni  

10 eura

Ljubavni i porodični  

15 - 20 eura

Spavači  

10 eura

Trudni  

10 eura

Posebni  

10 eura

Potentni  

10 eura

Vitki i Mršavi --- (za mršavljenje)  

15 eura
« Poslednja izmena: 09. Јул 2013. 12:17:46 Žel El » Sačuvana

Žel El
Administrator

Karma +213/-10
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 17. Октобар 2013. 00:18:03 »

Kako inicirati vašeg Raskovnika?

Znamo da Raskovnika niko osim vlasnika ne sme da dodiruje. Međutim, barem još jedna osobe je posrednik dok Raskovnik ne dođe vlasniku u ruke, sem naravno, ukoliko sami ne iskopate svoj primerak. Dakle, tu je najpre osoba koja Raskovnika iskopa, a zatim i posrednik koji Raskovnik donese ili prodaje. Iz ovog razloga pristupa se inicijaciji Raskovnika.

Procedure je sledeća. Preporučujemo iniciranje vatrom, mada se mogu koristiti i incijacije drugim elementima (vazduh, voda, zemlja). Sve što je potrebno je da napravite izvor plamena. To mogu biti zapaljena vatra, plamen sveće, pa čak i plamen zapaljene šibice. Zatim ćete telo ili noge vašeg Raskovnika provući kroz plamen 7 puta, pravac i smer kretanja su nebitni. Dok ga tako provlačite izrazite iskrenu molbu Bogu i izrecite naglas ili u sebi, ono za čim žudite da vam se ostvari ili ono čemu želite da namenite Raskovnik. Pazite da ne provlačite vašu biljku kroz plamen delom gde mu se nalazi kosa jer je vrlo zapaljiva. Kada ste Raskovnika provukli 7 puta kroz plamen, Raskovnik postaje Vaš, i samo Vaš, i od toga treba pazite kome ga pokazujete, a naročito obratie pažnju da ga niko osim vas ne dodiruje.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

forum@zvezdavodilja.com