Pluton

<< < (4/14) > >>

Hope:
Super tekstovi ;) Veliko je zanimanje za Pluton u posljednje vrijeme, sve se više razgovara o tome što će donijeti promjenom znaka. Pripisuju mu se uglavnom veliki i tragični događaji, ratovi... Ali ne bih rekla da Pluton ne donosi ništa dobro. Samo je potrebno da prođe mnogo vremena i da se mnogo toga dogodi da bi se spoznao njegov pravi cilj.

Po ovome tekstu imam kvadrat Pl sa So0Me i trigon sa Mo. Pokazatelj da me privlači okultno i ono što je skriveno našoj svijesti, ali ipak je potrebno mnogo više da bih sad pripadala sekti ili prakticirala crnu magiju što ne bih nikada radila.

Žel El:
nastavak...

Svojevremeno je pre 8 godina u jednom nedeljniku izasao clanak sa fotografijom koja se granici sa neverovatnim, sa zenom koja je podigla autobus. Autobus je crven, izgleda pomalo kao u filmu “Ko to tamo peva” ali je moderniji, mislim da se to desilo negde u SAD ali ne mogu da budem siguran,  otpala je guma, verovatno je autobus hteo da joj predje preko noge. Zena je imala mozda 60kg ne vise, ili 50kg, vitka, mrsava, medjutim u tom trenutku kada je otpao tocak da se uplasila da ce autobus preci preko nje, ona je uhvatila autobus, pa covek koji je gledao celu tu scenu, verovatno rodjen u znaku blizanaca sa merkurom u blizancima stamislite sta je uradio- uzeo je fotoaparat i napravio antologijsku fotografiju. Kako je moguce da zena, koja tesko da bi mogla sad sa nama da ucestvuje u premestanju ovih stolica da se ne umori, da je u tom trenutku podigla ¼ fakticki autobusa koji je bio pun. Pluton je dao tu nadstvarnu snagu i energiju, a tu nadcovecansku snagu i energiju pluton daje mnogima, naravno ne zaboravimo i velike umetnike, jedan veliki Paganini rodjen u znaku skorpije sa vrlo jakim plutonom ali i sa venerom u vagi u konjukciji sa marsom i neptunom pa sve to u trigonu sa plutonom znaci znao je da sve ocara i znao je da sve hipnotise svojom velicanstvenom muzikom bas kao sto ne zaboravite pluton predstavlja i hipnozu pa cuvajte se ljudi za koje sumnjate da mogu da imaju takvu vrstu moci nad vama, nikad ne podcenjujte jer pazite pluton je nenametljiv, pluton je nevidljiv.

Pazite, pas koji laje ne ujeda. Onaj pas koji ce vas ujesti najcesce se nece ni videti, samo ce skociti na vas. Pas koji laje oko vas nikada vas nece ujesti. Znaci o cemu ja govorim, ja govorim o marsu i plutonu. Mars je besan, povisice ton, bice agresivan, zalupice vrata, reci ce vam bilo sta posle 10 min ce reci ajde dobro nije vazno i nastavice kao da apsolutno nista nije bilo. Pluton cuti, bas kao sto skorpion posmatra, gleda ispod oka, tiho, neprimetno ali sve snima kao kamerom i tacno zna sta ce da uradi i gde ce da izvrsi egzekuciju. Jednog jakog plutona, izuzetno mocnog u horoskopu, ima naravno ni manje ni vise nego Laki Vucano u samom zenitu, naravno rodjen u kom znaku nego u znaku skorpije, sa stelijumom od 4-5 planeta sunce, merkur, venera, mars su se nalazili u znaku skorpije i ko bi drugi osnovao sicilijansku mafiju nego jedna skorpija sa plutonom u zenitu, ali isto tako i u horoskopima politicara koji mogu biti demoni pluton se nadje kao izuzetno naglasen, pa ga nalazimo upravo u horoskopu ni manje ni vise nego Adolfa Hitlera i Benita Musolinija u osmom polju, sto ne znaci da se trebate plasiti svih ljudi sa plutonom u osmom polju, ali ova dvojica imaju plutona u osmom polju u opoziciji sa neptunom, pa Hitler reseci da osvoji ceo svet sa surovim kvadratom mars u biku 0 venera kvadrat saturn u lavu u zenitu na kraju zavrsava tako sto se polio benzinom i zapalio, neptun- benzin, pluton- smrt jer kazem pluton oznacava ponovo ponavljam one kljucne trenutke u nasem zivotu- radjanje, vencanje, smrt. Isto tako plutona nalazimo naglasenog i u horoskopima mnogih politicara, medjutim postoje kao sto muskarci mogu da rade iz senke neprimetno, kao sto vladari sveta vladaju a ne zna se ko je vladao odnosno ko vuce te poteze, isto tako mogu da vam postavim jedno pitanje za coveka ciji horoskop apsolutno niko ne zna, jedan od svih bez obzira da li smo amateri ili profesionalci mozemo kao iz topa da kazemo ma on je bik i tacka to se vidi ko iz aviona.

To je jedino sto je tacno, sve ostalo je velika enigma, ni manje ni vise nego Josip Broz Tito. Njegov horoskop je pazite velika tajna, navodno rodjen 1892, 25.maja- dan mladosti kako da ne, pa je tako i Titov blizanac onda ???? u astrologiji istog trenutka, ali ako uzmete 1892 godinu +/- 7 godina proracunati njegov horoskop je naucna fantastika, Cercilov spijun ali zasto ja vama sve to govorim, zbog jedne stvari, sto u jednom razgovoru dr.Matkovic je godinu dana pred smrt rekao cuvenu plutonovsku recenicu- pola sata pred ponoc za docek nove ’79 godine, a za mladje da kazem da je Tito umro ’80 godine, rekao je dr. Matkovicu: Doktore, zaustavite sve da ispitujete moje poreko. Nikada necete saznati ko sam i sta sam. To je bolje za mene ali mnogo vise za vas. I nasmeja se sa jednim cinicnim izrazom lica. 20 min posle zdravice isti lik koji je vladao 40 i nesto godina na nasim prostorima je rekao doktoru: Posto zelite doktore da saznate moje poreklo ko sam, reci cu vam ko sam ja doktore, ja sam doktore pauk, ali ja nisam doktore obican pauk- tehnika Getea, ja sam doktore pauk svih pauka. Dr. Matkovic u svojoj knjizi kaze da je u tom trenutku, da se on u tom trenutku ukocio jer mu je lik Tita licio na lik kobre koja ga je u tom trenutku hipnotisala. Ovo nisu moje reci, ovo su reci prof.Matkovica ili Matakovica nije na kraju ni bitno, a ja samo vas pitam ko je vladao Jugoslavijom od 1945-1980? Ja cu vam reci ko zna odgovor- samo onaj gore i niko drugi. Prema tome, covek iz senke. To sto se zvao sad kako se zvao, opet vam sad govorim da je u pitanju pluton. I mnogo su opasniji oni ljudi iz senke koji vladaju svetom. Isto tako kao sto postoje neprimetni vladari iz senke, tako postoje i osobe koje neprimetno zive tudje zivote, osobe koje se neprimetno hrane tudjom energijom, a ponekad osobe za koje i ne znamo da rade jeko prljave, jako ruzne stvari, a bave se i crnom magijom. Niko vam nece reci da to radi i da se time bavi ali od mora horoskopa neverovatna je koincidencija da sam cak od dve klijentkinje dobio isti podatak za jednu osobu koja je mnogo zla pocinila, koja je jos uvek ziva,  koja je rodjena pazite koincidenciju ni manje ni vise nego u znaku skorpije, ali nemojte nikada brkati znak sa osobinama jer skorpije imaju svoje divne i plemenite osobine kao i svki znak jer svako ko znak voli ili mrzi moze strasno da pogresi, ali ta osoba ima mesec u lavu u konjukciji sa plutonom jer naravno vreme rodjenja se ne zna, I takva konjukcija koju smo rekli da ima Solana, Olbrajtova i jos mnogi krvnici koji su nas napadali. Ona ima saturna u biku u konjukciji sa jupiterom a obe planete u kvadratu sa plutonom a upravo ovaj aspekt imao je ni manje ni vise nego najveci svetski mag u zadnjih 300 godina Alister Krovovic i upravo je i on bio covek plutona, sa jakim plutonom u osmom polju u kvadratu sa saturnom, suncem, mesecom, marsom i td. Prema tome, ukoliko vam neko nesto javno kaze, otvoreno vam kaze, ukoliko vas neko otvoreno naljuti bez obzira da li je muskarac ili zena to je spoljna fizicka manifestacija jednog marsa, to je mozda tastina i ponos jednog sunca, mozda je to nekada razmetanje jednog jupitera koji ne moze nikada zlo da misli, ako vam neko pridje na ulici pa vas iz besa osamari ili nokautira ili u najgorem slucaju ne daj boze udari bejzbol palicom sto je najgora manifestacija marsa i to moze biti mars, ali kada se naruci ubistvo iz zasede, ili kada vam neko radi o glavi ili o zivotu a da vi to ne znate, podvlacim da vi to ne znate, to je onda uticaj i upliv plutona jer pluton je nevidljiv.

Naravno pitacete gde se pluton nalazi, on se oseti u kojoj kuci, u kom znaku, najbitniji su aspekti plutona, a tri najdemonskija aspekta u horoskopu su upravo prvi je naravno mars kvadrat saturn, mars opozicija saturn i naravno da je vrlo vazno da znamo gde su polozene te planete jer na primer ljudi rodjeni ’63 godine zbog dugog hoda marsa kroz znak lava imaju marsa u lavu u opoziciji sa saturnom u skorpiji pa jedan deo svoje negativne i destruktivne energije konstruktivno su upotrebili prvo sto opozicija nije toliko razorna kao kvadrat, drugo mars u lavu je castan, posten u svom sedistu bas kao i saturn u vodoliji pa te osobe i nisu sustinski zle kao sto i kvadrat ne moze da da tu mrznju koju moze da da opozicija ali opet vam podvlacim Hitler ima mars u biku u kvadratu sa saturnom a mars u biku ima i Staljin i jos mnogo svetskih drzavnika, Fidel Kastro, mnogo ljudi koji je zavilo svet u crno, jos opasniji polozaj marsa u znaku raka kod ljudi koji se nalaze na vlasti a pored ovih aspekata posto je ovo prica o plutonu a ne o marsu i saturnu, obratite paznju da je jako opasan aspekt izmedju marsa i plutona jer cesto se nadje i kod placenih ubica i cesto kod placenih ubica nalazimo mars u skorpionu u kvadratu sa plutonom u lavu ali cesto se desava da ljudi koji su takve stvari radili na kraju i zavrsi mnogo opasnih i interesantnih likova kojih nema jel vise na planeti zemlji upravo imaju mars u skorpionu kvadrat pluton u lavu a jedan od njih je ni manje ni vise nego Zeljko Raznatovic Arkan kome je mars glavni vladalac pa u znaku skorpije kvadrat pluton, a bez obzira sto ima stelijum planeta u ovnu u 12 polju sta je Arkan drugo nego pluton. Tako da obratite paznju na plutonove aspekte i isto tako mars u opoziciji sa plutonom daje slicne opasnosti, pa cuvajte se ovih ljudi jer vas nekad mogu hipnotisati ali se cesto desava da je osoba sa ovim aspektima pozitivna a da je ona zrtva tudje agresije a vrlo vazno u ovakvom slucaju naravno da li je ascedent ili podznak bik ili skorpija jer ako pluton nije vladalac onda je osoba ugrozena plutonom a ukoliko je pluton vladalac onda u tom slucaju osoba ugrozava i osoba cini zlocin. Dakle, ne mora biti samo ascedent skorpija, moze biti znak skorpije, medjutim ako osoba ima ascedent ili podznak u biku a vladari sedmog polja mars i pluton se nalaze u kvadratu onda je tu sve moguce, moguce je kod zene da u trenutku vencanja postoji nasledjena krvna osveta u porodici, da postoji neko cedomorstvo u porodici, da se svekrva bavi crnom magijom…

Pogotovo ukoliko se pluton nalazi u zenitu znaci zeninom desetom, muzevljevom cetvrtom polju je isto slika cesto se odnosi i na muskarce i naravno treci izuzetno opasan aspekt koji ne smemo zanemariti je saturn kvadrat pluton, saturn opozicija pluton, aspekt obicno tesko nasledjenog prokletstva koje se vuce najverovatnije od pradede a horoskop ce sam reci da li je pradeda po ocu ili pradeda po majci, a ukoliko se saturn nalazi u znaku raka kao sto je dugo hodao od novembra ’73 do kraja ’74, saturn u raku kvadrat pluton u vagi onda je najverovatnije prokletstvo od pradede po majci jer rak je majka, saturn u raku je deda po majci, kvadrat pluton znaci pradeda, ali pluton ne predstavlja samo pradedu, pluton je pocetak pocetka i kraj krajeva, pluton moze da predstavlja i peto, sesto, sedmo koleno ali neko nasledjeno prokletstvo koje je povezano i teskom karmom koja se vuce iz proslih zivota. A najopasnije je ukoliko osoba ima kombinaciju jednog od ova dva aspekta mars-saturn, mars-pluton, saturn-pluton, s tim da kada su ovakvi aspekti u pitanju zapamtite uvek je opasniji kvadrat od opozicije jer kvadrat je aktivan, agresivan, opasan dok opozicija ima manju snagu i slabije deluje. Konjukcija je isto tako opasna, gledamo je kao los aspekt i konjukcija je ili dobra ili losa, vrlo cesto je i dobra i losa a zaista su retke konjukcije za koje mozemo reci da su apsolutno dobre, konjukcije su cesce lose, a konjukcije izmedju dva malefika odnosno izmedju dve lose planete je uvek losa konjukcija. Ukoliko se vas pluton u vasem natalnom horoskopu nalazi u 12 polju ili u vasem 8 polju vodite racuna da ne budete zavedeni jer od osobe plutonovskog tipa od koje vam preti opasnost a da nista nije manje opasan i polozaj  plutona u 7 polju jer 7 polje je polje partnerstva i kad gledate 7 polje nije isto da li je 7 polje da tako kazemo puno sa stelijumom dobrih planeta i sa jakim plutonom ili se nalazi samo pluton u 7 polju pa ni manje ni vise kvadrat mars. Imao sam tragican slucaj oca koji je rodjen u znaku bika, koji ima plutona u 7 polju u znaku lava u kvadratu sa marsom u biku a jedna od ove dve planete ne mogu tacno da se setim koja je vladalac 5 polja, covek mi je pokazivao slike svoje bivse zene i svog pokojnog deteta kog je zena ubila crnom magijom cak mi je sve dokumentovao fotografijama, detetov stan je bio obojen sa misticnim simbolima a dete je slikalo samo lepim temperama a to je sve radila i cinila majka. Kad pogledate majku dodje vam da u tom trenutku bacite sliku i da kazete ne mogu ja ovo vise da gledam, ali ako ste profesionalac morate da pogledate i sliku i da se sazalite nad covekom i da pogledate jednostavno horoskop i da se najezite i mnogo slucajeva gde je pluton u 7 polju u losem aspektu sa marsom ili saturnom nosi upravo i jednu ovakvu opasnost bas kao sto u zenskom horoskopu jedan ovakav aspekt moze nositi i opasnost od udovistva, od gubitka partnera ali ovde je od izuzetnog znacaja i drugo polje natalnog horoskopa da li je napadnuto, da li postoji malefik u dva a pogotovo saturn. Neko ce pitati zasto dva, pa drugo polje je novac- da, ali ako krenete od sedmog ka dvanestom, drugo polje je u zenskom horoskopu partnerovo osmo tako da moze oznacavati raniju smrt ili udovistvo. Pluton cesto predstavlja i lek, ali onaj lek koji spasava covekov zivot, medjutim to nije lek koji je spravljen u apoteci, to nije lek koji spravljaju travari koji su najcesce rodjeni u znaku bika, to su cesto lekovi koji se drze u malim bocicama, koji su izuzetno opasni, koji mogu da ubiju ali koji mogu i da izlece, i slicno kao kad je u pitanju kobra cak i na bazi proizvoda zmija prizvodi se danas ne samo antitela nego i drugi lekovi koji u malim kolicinama lece a u vecim kolicinama ubijaju. Prema tome, i plutonov tip je uvek mali ali opasan pa ga se cuvajte, jer ako drugi mnogo krupniji od njega predju na drugu stranu ulice kad ga vide njegov neprimetan, tih i opak pogled nemojte se ni vi kaciti sa njim jer jos jednom sam rekao pas koji laje ne ujeda vec obrnuto, a otrovi se drze u malim bocicama.

Billy:
*unapred se izvinjavam što ne znam ko je autor ovih tekstova*

PLUTON U ZNACIMA ZODIJAKA

Pluton je izvor sile koja može izazvati ispoljavanje svih potencijala znaka, u najsavršenijem vidu. Volja da se realizuje svoja suštinska priroda predstavlja korišćenje mogućnosti koje svima stoje na raspolaganju. Preobražaj inferiornih vidova njenog ispoljavanja rezultat je iskustva. Svaki duhovni obrazac ima ulogu u opštem razvoju i sredstva kojom je može ostvariti. Svako dobija oružja koja su mu potrebna i ako razume njihovu svrhu rezultat je ostvarenje ciljeva inkarnacije. Duhovni obrasci koji čine jedan Svemir imaju iskustvo podobrazaca tog Svemira, nižeg stadijuma razvoja.

Pluton u Ovnu

U knjizi Atua od Tahutija atribut pod nazivom Vladar ili Faraon predstavlja Ovna, znak kojim vlada crveni Mars. Njegove ruke obrazuju trougao sa vrhom okrenutim na gore, noge su mu prekrštene, na glavi mu je kruna, a na kamenu na kojem sedi je crveni orao koji drži skiptar i sferu. Uspravni trougao ukazuje na božansko poreklo moći, snagu koja ima neiscrpan izvor, njen deo je poklon kreiranim i oružje njihove kreacije. To je snaga proleća i uzdizanja sunca. Broj 1 simbol je pokreta, početka, u skladu sa njegovim falusnim oblikom. Salamanderi, elementali vatre, vladari su juga, na čijem čelu je
vrhovni duh Đin.
Pluton u Ovnu je simbol izuzetne snage, pokretačke i neobuzdane energije. U ovom znaku Pluton je bio sredinom devetnaestog veka, kada su doseljenici, ljudi pionirskog duha, izuzetne čvrstine i hrabrosti naseljavali Ameriku, pobeđujući sve prepreke.Prema starosedeocima nisu pokazivali nimalo tolerancije, ta reč nije postojala u njihovom rečniku. Takve su ličnosti kod kojih nalazimo prisustvo ovog elementa u horoskopu: borbene, ponosne, prkosne, divlje, neobuzdane i nepokolebljive. Postoji sklad između ratničkog amblema i plutonskih moći. Ovan je predvodnik i pobednik, njegova volja sada je ultimativna i ne trpi prepreke. Potreba za dokazivanjem, koja je izvor njegove snage pojačana je fanatizmom, skrivenim izrazom traganja za istinskom voljom. Prevelika bliskost spojenih elemenata ima jasan rezultat, jer je izvor neuravnoteženog prostiranja njihovih silina. Onaj ko je previše jak teško se kontroliše i potrebna je pomoć drugih drugih božanstava da bi niži astral bio u harmoniji sa ostalim
nivoima postojanja. Hard rock muzika dobra je ilustracija dejstva Plutona u Ovnu. Ekvivalent ove
sinteze predstavljao je Treći Rajh. Nemačka je prirode Ovna, a destruktivni elementi plutonskih principa prizvani su magijskom energijom vatre i mača, inverzijom simbola večnog sunca i zloupotrebom magijskog pozdrava prve arkane. Razvoj Eona u
dvadesetprvom veku proizvešće sasvim drugačiji efekat, potreban sadržaj iskustva jedinki tog doba. Snaga je vrsta kvaliteta čija primena joj daje obeležje dobra i zla. Nije potrebno objašnjavati da su znanje, objektivnost i samokontrola sposobnosti koje su poželjan začin.
Mark Tven, Imanuel Kant i Johan Štraus samo su neke od ličnosti koji su snagu usmerili ka pravom cilju i svoje uloge odigrali na besprekoran način. Njihova pripadnost svim vremenima podseća nas da galeb Džonatan Livingston uvek nalazi nova jata.

Billy:
Pluton u Blizancima

Arkana koja se u izvesnom smislu odnosi na sazvežđe Blizanaca, Ljubavnici, prikazuje mladića između dve žene, jedna je plava, a druga crna. Iznad glava ovih likova lebdi ranjeni Bog, u novijoj interpretaciji Kupidon, koji je luk uperio u mladićevu glavu.
On još nije spoznao dejstvo njegove strele – atribut se odnosi na sazrevanje i rast. Ova karta predstavlja zrelost proleća, kada je Sunce u znaku Blizanaca. Broj 3 je broj daljeg rasta, posle temelja koji je falus dobio brojem 2 i sve
mogućnosti su na raspolaganju. Silfi, elementali vazduha, vladaju visinama, na njihovom čelu nalazi se Paralda.
Pluton u Blizancima označava ubrzanje mentalne snage. Kraj devetnaestog i početak dvadesetog veka karakteriše dalji razvoj nauke, obrazovanja i sredstava za komunikaciju. Tokom celog prvog veka Eona oficijalna nauka ipak se zadržala na temeljima racionalizma, a ezoterična doktrina ostaje anatemisana i nerazumljiva masama. Tek na njegovom kraju počinje ekspanzija alternativnih disciplina. Konkretni um je tipično ljudski i odvaja čoveka od životinjskih vrsta. Apstraktni um je, barem u ovom
stadijumu našeg razvoja, svojstvo izabranih. Sve što konvencionalna nauka može da dokaže predstavlja samo posmatranje i uočavanje svojstava iz jednog ugla, uzrok bilo koje pojave ostaje nepoznat. Film, radio, televizija i računarska tehnologija su obeležja našeg Eona. Vladavina božanstva u liku deteta označena je sredstvima za uveseljavanje nezrele dece. Ali ova,
kao i sva druga sredstva, predstavljaju polje stvaralaštva, a najuzvišenija ostvarenja jednako su u hramu večnosti kao takvi romani ili simfonije. Umeće pretvaranja rezultat je blizanačke sklonosti ka promenama, uz plutonske moći preobražaja. Uloge na pozornicama drugih postojanja izvor su vrhunskih glumačkih ostvarenja u mnogim predstavama u predstavi. Čovek sa ovim položajem posedovaće ove sposobnosti izvan okvira profesije. Njihovo korišćenje u životu nije uvek izraz karakternih kvaliteta. Doktor Mabuze je profil protivnika koga ne bismo izabrali, kada bismo mogli da biramo. Ali laž je perverzni izraz mašte, božanske palete kojom crtamo naše stvaralaštvo. Tako je ona legitiman izraz suštine, ne uvek i najbolji, ali neograničeni moralnim zabludama znamo da čovek može biti savršen u jednom momentu svog postojanja, bez obzira koja je forma tog savršenstva. Najperveznija laž, razum, je zabluda koja je smišljena iz nerazumljivih razloga. Dominacija volje i snage nad njim sada je obećana, dok crv slabosti vreba iz zasede. Kvaliteti mogu biti iskazani i u klasičnijim vidovima stvaralaštva, posebno onim koja koriste reči. Među velikim piscima nalazimo Borhesa, čije delo sadrži iskre spoznaje kosmičkog poretka, i Bulgakova, izrazito plutonskog temperamenta koji je iskazan u njegovom najboljem delu. Među besmrtnima je i praotac američke muzike Vudi Gatri,
primer borbenog duha i idealizma. Harold Filips Lavkraft spada među najveće predstavnike spiritualne evolucije u književnosti, a Ostin Osman Sper jedan je od istaknutih okultista sa spisateljskim darom. Velika sveštenica Dion Forčn jedna je od najplodnijih autora stručnih dela koja skrivaju. najznačajnije tajne ezoterične doktrine, dok ih romani otkrivaju. Ipak Kroulijeve i njene
knjige, napisane u ovom veku, tek će u narednom biti prihvaćene. Tajna koju priroda odavno zna, a ljudi uče, jeste da je sazrevanje samo faza razvoja.

Billy:
Pluton u Lavu

Karta koja ima naziv Snaga prikazuje ženu koja zatvara usta lava. Ona predstavlja sigurnost i vrhunac, vreme žetve kada je Sunce u znaku Lava. Broj 5 označava kretanje sile, božanske volje i njenog konkretnog izraza. Povezan je sa simbolom pentagrama koji se odnosi na stvaralačku energiju Univerzuma i njegovih delova.
Pluton u sazvežđu Lava je emanacija moći, uzvišenosti i stvaralačke snage. Kao što je napisano: oštroumni i ponosni, dostojanstveni i otmeni su braća. Oštroumni su oni koji shvataju sebe kao ponosne, odnosno Božiju kreaciju. Ponos nije greška, već razumevanje svoje suštinske prirode. Nepriznavanje vrednosti drugima nije odlika dostojanstvenih, već primitivnih. Otmeni su oni koji su najudaljeniji od animalnog, njihov ego nije životinjski. Svi oni koji su svesni da su zvezde ne kleče, jer znaju svoju
snagu i nikada se ne pokoravaju. Svako ko sledi svoju istinsku volju ne može se sudariti sa drugom zvezdom, izuzev ako to nije deo njegove volje. Borbenost je kvalitet koji se može steći i upotrebiti na potpuno različite načine. Uzvišeni, oni koji ga poseduju, nikada ne saginju glavu pred zlom. Odvratnost ovog sredstva učenja ukazuje na njegovu tajnu svrhu.
Drugi svetski rat, masovno uništenje, uz upotrebu najrazornijih sredstava poput atomske bombe, označile su prolazak Plutona kroz njemu posebno naklonjeno sazvežđe. Procena da su ratovi nužna pojava u razvoju Eona može se prihvatiti zbog njene
potvrđenosti u stvarnosti. Nerazumevanje prave volje jedan je od uzroka njihove pojave, ali se ne može zaboraviti da je mnogima potrebno takvo iskustvo. Ponavljanje loše odigranih uloga zamka je u koju su upali mnogi sa željom da ih bolje odigraju. Nemamo razloga da ne primetimo da je mnogima to uspelo, a uništene pozornice su ipak mala cena. U svakom slučaju, može se verovati da će ratovi prestati kada više ne bude duša koje ne idu svojom pravom putanjom, odnosno čija putanja nema ove stanice. Ovaj stav dovodi u pitanje zakonomernost razvoja duhovnih podobrazaca koji streme ljudskom obliku. Ipak destrukcija je odavno deo njihovog iskustva i sve mogućnosti su u igri. Tranzit Plutona u znaku Lava karakteriše pojava rock muzike, jedne od najznačajnijih stvaralačkih formi veka, i razvoj svih ostalih. Skrivena sila stvaranja sada je obasjana blještavom svetlošću i ne postoji bolji dokaz njihovog savršenog sklada.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana